27. března 2020
Kategorie: Tipy a PR

TZ: Krize spojená s koronavirem se nedotkla všech malých firem: Poptávka po sušeném mase Fine Gusto stoupla trojnásobně

Situace kolem koronaviru se dotkla v negativním smyslu velkého procenta firem a podnikatelů. Ale i mezi nimi se najdou výjimky, kterým se v těchto nelehkých dobách daří. Mezi takové patří společnost Fine Gusto. Poptávka po sušeném mase se za poslední měsíc ztrojnásobila.

Opatření spojená s koronavirem se dotkla především menších podnikatelů, kteří musejí mnohdy pozastavit výrobu či dokonce propouštět zaměstnance. Není tomu tak ale u všech malých firem. Společnosti Fine Gusto, která se specializuje na výrobu sušeného masa, se v souvislosti se situací způsobenou šířením viru KOVID-19, výrazně zvýšila poptávka po sušeném mase. „Došlo ke značnému navýšení poptávky po sušeném mase. U e-shopů jde o zhruba 300procentní nárůst. U našich prodejců typu Alza a Rohlík jsou objednávky také na téměř trojnásobku běžných prodejů,“ říká ředitel společnosti Roman Sulek.

Omezení provozu ani propouštění tak společnost rozhodně neplánuje. Upravila se jen opatření spojená s výrobou. „Zaměstnanci, kteří jsou potřeba na výrobu sušeného masa, ale i semínek Veg Up, jsou ubytováni v budově společnosti. Ostatní zaměstnanci, kteří nejsou potřeba při samotné výrobě, mají home office. „Výroba jede podle plánu a zakázky, i když jejich počet výrazně narostl, plníme včas,“ pokračuje ředitel Sulek. Řeč nemůže být ani o propouštění. „Všichni zaměstnanci bez výjimky pobírají 100 % mzdy, o snížení stavu zaměstnanců neuvažujeme,“ dodává Roman Sulek.

Celý tým podílející se na výrobě sušeného masa značky Fine Gusto byl obeznámen s opatřeními zavedenými kvůli šíření koronaviru. Se zaměstnanci, kteří mají home office, bylo dohodnuto, že budou maximálně respektovat vládní nařízení, domov budou opouštět minimálně a vždy jen s rouškou. „Jsme rádi, že zájem o sušené maso roste a v této komplikované situaci lidé sahají po kvalitních potravinách, které jsou díky vysokému obsahu bílkovin zdrojem energie,“ uzavírá Sulek.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: