Zajímavosti Archív

Amancio Ortega Gaona: Příběh zakladatele značky Zara

28.07.2012

Amancio Ortega Gaona se stal 10. nejbohatším člověkem na světě, i když má jenom základní vzdělání. Odmítá nosit kravatu, má rád modré džíny a trička. Před novináři se téměř skrývá a ještě nikdy neposkytl rozhovor. Na veřejnosti se objevil

E-shopy zápasí s prvními dveřmi

21.07.2012

Z průzkumu portálu Heuréka.cz, který mapuje chování zákazníků internetových obchodů, vyplývá, že mezi hlavní argumenty pro nakupování v eshopech patří vedle nižší ceny a širšího sortimentu než v kamenných prodejnách i pohodlná doprava zboží až do domu.

Henry Ford: Ikona automobilového businessu

5.06.2011

Henry Ford byl již ve svém mládí velice paličatý avšak cílevědomý hoch. Takže již ve svých šestnácti letech, namísto toho, aby se stal podle otcem farmářem, odešel z bytu do Detroitu, kde se vyučil zámečníkem. Později nastoupil do firmy

Steve Jobs: Jablečný vizionář

16.09.2010

Byť se jeho jmění odhaduje na tři miliardy amerických dolarů, většinou byste jej mohli potkat v černém roláku St. Croix a teniskách Levi’s 501. Mimo jiné je také zapřisáhlý vegetarián a ekolog, který podnikl cestu do Indie za osvícením.

Krize: Příležitost, nebo zmar?

2.09.2010

O tom, zda ekonomická krize příležitosti k podnikání vytváří, nebo naopak likviduje se vedou dlouhé debaty, z obou stran podepřené empirickými argumenty. Podívejme se na problém tentokrát ne z perspektivy ekonomů, ale z pohledu sociologa.

Jihoafričané věří trhu potravin

3.08.2010

Jihoafričané věří trhu potravin a i proto jihoafrický koncern Bidvest společně s polskou potravinářskou firmou Farutex koupil distributora potravin do českých a slovenských hypermarketů, firmu Nowaco.