12. září 2022
Kategorie: Tipy a PR

Mezinárodní den štěstí je tu! Přinese vám ho třeba zlatá mince s podkovou?

Oslavte letos mezinárodní den štěstí stylově a udělejte sobě nebo svému blízkému radost v podobně zlaté či stříbrné mince. Fungují jako dobrá investice a zároveň milý talisman pro štěstí.

Zlaté investiční mince jsou nejoblíbenějšími artikly v oblasti investičního zlata. Neztrácí svou hodnotu a je osvobozené od DPH. Který z typických symbolů štěstí si vyberete?

Zlatá mince podkova pro štěstí 2020 Proof

Tradiční symbol štěstí je zlatá podkova. Mince, vydaná státem Šalamounovy ostrovy, má váhu 2,5 g a ryzost 99,99% zlata. Na rubu je vyrytý čtyřlístek s podkovou. Podkova je znázorněna obloukem dolů a připomíná tak nádobu, která drží v domě štěstí. Pokud potřebujete, aby se k vám štěstí teprve dostalo, zavěste ji obloukem nahoru.

Upozornění:

Tento článek není investičním doporučením ani radou, jedná se pouze o názor autora na současnou situaci na trzích. U investic je dobré mít vždy na paměti, že jejich historická výkonnost není ukazatelem ani zárukou výkonnosti v budoucnu. Hodnota investic může klesat i stoupat a návratnost investic není zaručena.

Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II., iniciály autora, nominální hodnotu 10 DOLLARS, rok emise, váhu a ryzost.

Stříbrná mince Čtyřlístek Unce štěstí 1 Oz 2022 Proof

Symboly štěstí naleznete i mezi stříbrnými mincemi. Zlaťáky.cz mají v nabídce oblíbenou minci se skutečným čtyřlístkem, kterou v sérii Unce štěstí pro oceánskou republiku Palau vyrazila německá mincovna BH Mayer’s Kunstprageanstalt GmbH. Na rubové straně mince najdete čtyřlístek s okružím zdobeným lučním kvítím. Lícová strana zobrazuje květiny, emblém palauské republiky, nominální hodnotu 5 $, ryzost SILVER .925 a nápis One Unce of Luck.

Stříbrná mince s motivem čtyřlístku

Zlatá mince Požehnání štěstí Lotos 2012 Proof

Ideální dárek pro milovníky čínských motivů je zlatá mince pro štěstí Lotos, kterou vydala Kanadská královská mincovna v absolutní ryzosti 99,999% zlata. Na rubu je zobrazena čínská panda veliká s bambusem, která je tamním symbolem štěstí. Před pandou je vyryta nominální hodnota mince, rok vydání a nápis CANADA. Lícovou stranu zdobí obrázek královny Alžběty II. a nápisy ELIZABETH II, D.G. REGINA, FINE GOLD a ryzost 99999 OR PUR.

Popřejte štěstí originálně

Mnozí vlastníci zlata a stříbra věří, že jim přináší štěstí. Splňte někomu přání a pořiďte nezapomenutelný dárek v podobě zlaté mince.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: