26. června 2022
Kategorie: Tipy a PR

KIWI.COM ZÍSKALO INVESTICI 100 MILIONŮ EUR

Travel tech společnost Kiwi.com dnes oznámila investici 100 milionů EUR. Kapitál přichází od předního globálního institucionálního investora a bude použit na podporu dalšího růstu v souvislosti s posilující pozicí Kiwi.com na trhu cestovního průmyslu.

Od svého založení v roce 2012 společnost Kiwi.com svým inovativním postojem zcela proměnila fragmentovaný sektor prodeje letenek a do stávajícího přístupu tradičních online cestovních agentur (OTA) vnesla nové možnosti se svou zákaznicky orientovanou platformou i cílem podporovat cestovatele během celé jejich cesty a vyhledávat nejlepší, a v mnoha případech unikátní, způsoby, jak je dostat do cílové destinace za nejnižší cenu.

Pandemie byla pro cestovatele náročným obdobím. Mnohé aerolinky nesplnily své závazky vůči nim a ti to pak oprávněně vnímali jako zradu. My chceme zákazníky podporovat během celé cesty, nabízet jim unikátní letecké trasy a šetřit peníze. Tato investice nám umožní rychle zrealizovat naše další plány a poskytovat zákazníkům špičkovou službu i v případě, že aerolinky své sliby nesplní,” okomentoval novou investici Oliver Dlouhý, spoluzakladatel a ředitel společnosti Kiwi.com.

S masivním návratem poptávky po cestování po celém světě se Kiwi.com aktuálně zaměřuje na několik klíčových oblastí:

  • Zákaznická zkušenost: Zajistit nadstandardní a sjednocený cestovní zážitek, jednotné kontaktní místo a podporu v průběhu celé cesty bez ohledu na to, s kým se zákazníci rozhodnou letět.
  • Jedinečná nabídka a nízké ceny: Další vylepšení technologie, která zákazníkům umožňuje vyhledat a rezervovat trasy včetně těch, které jinde nejsou k dispozici, a kombinace různých dopravců, které cestovatelům šetří čas i peníze.
  • Inovace produktu: Pokračovat v zavádění inovací do produktů Kiwi.com nad rámec samotných letenek a identifikovat a nabízet produkty a služby, které odpovídají aktuální poptávce zákazníků

Jsme nesmírně hrdí, že se nám podařilo získat takovou podporu naší vize i samotné platformy a současně obrovskou příležitost, která teď před námi stojí. Nikdy, dokonce ani během pandemie, jsme nepřestali investovat do inovací produktů a zákaznické zkušenosti. A tento kapitál nám umožní urychlit naše plány i další růst. My, v Kiwi.com, i náš majoritní akcionář, společnost General Atlantic, máme velkou radost, že můžeme spolupracovat s tímto prestižním investorem globální úrovně, jehož krok teď víc než kdy jindy odráží důvěru v oživení letecké dopravy i naše vedoucí postavení na trhu,“ dodal Iain Wetherall, finanční ředitel Kiwi.com.

Konvertibilní dluhopis společnosti získal globální investor. Podmínky a další detaily transakce nebyly zveřejněny.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: