30. listopadu 2022
Kategorie: Finance

Jak si zajistit pasivní příjem?

Láká vás myšlenka pasivního přijmu, který by přinášel alternativní přivýdělek k vašemu hlavnímu zaměstnání? Získat ho, nemusí být nepřekonatelnou překážkou. V následujícím článku vám přineseme několik tipů na způsoby pasivního příjmu, kterými se můžete jednoduše inspirovat.

Podnikání jako vedlejší činnost

Většinu lidí napadne při vyslovení pojmu pasivní příjem situace, kdy pravidelně získáváte generované platby na svůj účet bez nutnosti jakékoliv angažovanosti v dané výdělečné aktivitě. Bohužel skutečnost v drtivé většině případů nebývá takto růžová a pasivní příjmy jsou budovány zejména prostřednictvím podnikatelských činností jejich vlastníků.

Minimálně ze začátku tedy budete muset vyvinout pro rozvoj pasivního příjmu velmi vysoké úsilí. Na druhou stranu, je dobrou zprávou, že s rozvojem internetu a dalších technologií se možnosti různých druhů přivýdělků podstatně rozšířily. Peníze vám tak nemusí generovat již pouze fyzické podniky, ale například i e-shopy nebo jiné online aktivity jako například affiliate marketing.

Před tím, než se pustíte do jakéhokoliv druhu podnikání, měli byste si každopádně připravit detailní finanční plán a vypočítat si předpokládanou návratnost v rámci postupných pasivních příjmů.

Investice a dlouhodobá ziskovost

Možná ještě lákavější variantou, která vyžaduje méně úsilí, ale podstatně větší finanční investice, je pasivní příjem tvořený vkladem peněz a jejich postupným zhodnocováním. Oblastí, do kterých můžete takto investovat je celá řada, od nákupu nemovitostí, přes drahé kovy a akcie až po moderní kryptoměny.

Velkou nevýhodou investování je riziko ztráty vložených finančních prostředků, a také nutnost disponovat dostatečnými znalostmi a zkušenostmi pro schopnost uskutečňovat skutečně dlouhodobě ziskové transakce. Pokud nepatříte mezi odborníky, doporučujeme vám proto volit spíše některé z konzervativnějších investičních příležitostí, kde je podstatně menší riziko a také nižší ziskovost. V delším období jsou pak tyto investice obvykle schopné již generovat zajímavé zisky, které představují určitou formu pasivního příjmu nebo alespoň pokrytí vašich finančních prostředků proti inflaci.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: