23. prosince 2021
Kategorie: Tipy a PR

Kdy se lidé rozhodují pro nebankovní společnosti?

Podle statistik portálu Lundea lidé nejčastěji sahají po hypotečním úvěru (20%), hned druhý v závěsu je úvěr spotřebitelský (17%) a v neposlední řadě je to pak úvěr ze stavebního spoření (9%). Z toho je jasně patrné, že spotřebitelském úvěru je zapotřebí věnovat patřičnou pozornost. Mnoho lidí pro něj míří do banky, ale může se stát, že hrstka z nich odchází nakonec s nepořízenou.

Podmínky schvalování úvěrů se neustále zpřísňují, navíc je vše řízeno zákonem o spotřebitelském úvěru. Ten je pravidelně novelizován, tak aby byla zajištěna co možná největší možná míra ochrany věřitele (bank, nebankovních společností).

Spotřebitelské úvěry

Mnoho lidí však zamíří na internetové stránky některé nebankovní společnosti v případě, že potřebuje mít k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejdříve. I když jsou banky ve schvalování žádostí stále rychlejší, raketovou rychlost nebankovního sektoru asi nikdy nedožnou. Nebankovní společnosti se povětšinou spoléhají na online půjčku, kterou je možné vyřídit snadno i z pohodlí domova. Jediné, co žadatel potřebuje je funkční internetové připojení a několik minut času.

Žádost o půjčku je poslána k vyřízení a celý schvalovací proces nebude trvat déle, než si stihnete vypít svou kávu. Pokud je žádost schválena, potřebný obnos peněz můžete mít k dispozici velmi rychle. Není se tedy čemu divit, že řada lidí využívá nebankovní půjčku k realizaci svých nahodilých plánů či k zafinancování nečekaných výdajů.

Hypoteční úvěry

I když primárně řada lidí volí nebankovní sektor díky jejich nabídkám spotřebitelských úvěrů, nesmíme zapomenout ani na ty hypoteční. Jedná se o tzv. americké hypotéky, kdy není zapotřebí dokládat účel úvěru. Takových případech je ale vždy zapotřebí ručit nemovitostí. V případě, kdy dlužník není schopen splnit podmínky dané úvěrovou smlouvou, může v konečném důsledku dojít k exekučnímu příkazu na nemovitost. Nejlepší nabídku hypotéky naleznete snadno za pomoci hypoteční kalkulačky Finanční Patron.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: