22. června 2020
Kategorie: Investice

Investujte do sebe a svého klidu. Životní pojištění vás zabezpečí pro případ nečekaných událostí

Máte životní pojištění nebo vám to připadá jako zbytečnost? Jeho odpůrci o něm bohužel mnoho neví a často se řídí mýty, které ale vůbec nemusí být aktuální. Naopak, při správné volbě se může jednat o zajímavou formu investice.

Nikdy si nemůžete být jisti

Základní kvalitní životní pojištění vám z vašeho příjmu nevezme více než 5 %. Není tedy pravda, že byste si jej nemohli dovolit, stačí jen vybrat to pravé. Je to navíc jistota, že kdyby došlo ke skutečně vážným problémům a váš příjem drasticky klesl, máte jistotu, že neskončíte na dlažbě. Rozhodně se nebojte toho, že platit si pojištění je jen vyhazování peněz. Není to sice investice v pravém slova smyslu, která vám v budoucnu v každém případě bude generovat zisk, ale je to investice do svého zdraví a klidu, že máte podchyceny i negativní životní události. Je to finanční jistota ve chvíli, kdy přijde událost, kterou nikdo nemůže předpokládat. Naděje, že se to nestane, je jedna věc, to, že se máte o co opřít, je věc druhá.

Nikdy není brzy

Dále rozhodně neplatí, že jste na životní pojištění příliš mladí. Onemocnět nebo se zranit může úplně každý. Pravdou také je, že pro mladší lidi je pojištění mnohem výhodnější – mají menší platby za pojistné a další výhody. Je rozhodně naivní se domnívat, že pokud jste opatrní, nic se vám nemůže stát. Zdraví je mimořádně křehké a většinou vás špatné zprávy zaskočí ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. Invalidita potkává mladou i starší generaci a je obrovskou zátěží pro nemocného i jeho nejbližší. Zdravotní pojišťovny obvykle ani zdaleka neuhradí veškeré náklady a vy přitom musíte řešit i své běžné výdaje.

Čas na revizi

Pokud patříte mezi těch pár zodpovědných a znalých, kteří životní pojištění již mají, i pro vás platí možnost získat něco navíc. Potřeby a rizika se s postupem času mění. Není tedy důvod nechávat si starou smlouvu, která byla vytvořena na míru vašemu 30letému já. Zvažte revizi stávající smlouvy, ve které si můžete odlišně stanovit priority.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: