19. října 2022
Kategorie: Tipy a PR

Jak zvýšit kybernetickou bezpečnost firmy?

Kybernetických útoků neustále přibývá. A přibývat prý i nadále bude. Co s tím? Více než kdykoliv před tím se zaměřit na kybernetickou bezpečnost.

Ohrožena jsou data státních, firemních i rodinných počítačů. Tedy i ta vaše. Na pořadu dne proto rozhodně je otázka, jak je ochránit. Odpověď je nasnadě: zvýšit kybernetickou bezpečnost vaší firmy.

Zabraňte hackerským útokům

Pojmem kybernetická bezpečnost je zamýšlen soubor úkonů přispívajících k ochraně počítačových a informačních systémů před kybernetickými útoky způsobujícími dlouhodobé výpadky a obrovské finanční škody. Kybernetickou bezpečnost tak v současné době rozhodně není vhodné brát na lehkou váhu. Hackeři napadají počítačové sítě velkých i malých institucí. Přímo jim nahrává probíhající žádaná digitální transformace společnosti. Ohroženy jsou důležité státní organizace, subjekty veřejné i soukromé.

Myslete na kybernetickou bezpečnost

Cílem kybernetických útoků je narušení důvěryhodnosti, integrity či dostupnosti daného serveru. Snaha získat přístupové údaje k citlivým informacím, údajům do bankovních účtů, ale také vydírání uživatelů v podobě vymáhání peněz.

Nová směrnice NIS 2

Vzhledem k závažnosti situace je kybernetická bezpečnost předmětem legislativní činnosti orgánů Evropské unie. Výsledkem je nová evropská směrnice NIS 2 určující nová pravidla při řešení kybernetické bezpečnosti uvnitř organizací. Její součástí je implementace řady pravidel pro zajištění bezpečnosti jejich kyberprostoru proti hackerským útokům. To samozřejmě samo o sobě bude mít poměrně velký dopad na fungování tisíců českých firem.

Služba Cybersecurity

Jednou z cest, jak zajistit kybernetickou bezpečnost firmy, je služba Cybersecurity Compliance, která se o vás postará z hlediska právního, technického i organizačního. Zajistí, aby vaše firma nejenže splnila veškeré zákonné povinnosti, ale také, aby byla ochráněna před těmi nejsofistikovanějšími hackerskými útoky. Nejdříve vypracuje podrobný bezpečnostní audit, vyhodnotí veškeré hrozby a v neposlední řadě navrhne a zrealizuje řešení, jak se jich zbavit. A k tomu všemu ještě vyškolí i vaše zaměstnance. Zkrátka udělá vše pro to, aby vaše data byla v bezpečí. Ještě váháte? Neměli byste!

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: