26. března 2022
Kategorie: Tipy a PR

Chystáte se na první služební cestu? Tipy, jak ji zvládnout s úsměvem na rtech

Služební cestě se můžete za určitých okolností vyhnout, ale pokud vaše povolání časté cestování vyžaduje (a daná skutečnost je zakotvena v pracovní smlouvě), riskujete vyhazov. A protože předpokládáme, že se ze služebky vyvléknout nechcete – ale třeba se jí jen trochu obáváte, připravili jsme pro vás několik základních tipů a doporučení. Přečtěte si, jak si první pracovní výjezd za hranice užít bez zbytečných komplikací.

Kufr si sbalte předem

Vykonáváte-li pracovní pozici, která obnáší velkou míru časové flexibility – a zaměstnavatel vás může poslat na služební cestu prakticky kdykoliv bez předchozího upozornění, mějte vždy v pohotovosti sbalené zavazadlo. Do kufru naskládejte základní hygienické potřeby, pracovní výbavu (např. nabíječky, flash disky…), ale třeba i obuv. Bezprostředně před cestou jen přidáte oblečení a několik dalších nezbytností (např. notebook). Kromě časové úspory, minimalizujete riziko, že zapomenete na některé důležité věci.

Proklepněte si cílovou destinaci

Ne nadarmo se říká „kdo je připraven, není překvapen“. A nemilé překvapení je to poslední, co byste na své první (a každé další) obchodní cestě chtěli zažít. Zjistěte si proto o daném místě co nejvíce informací, a když to stihnete, naučte se alespoň základní fráze v jazyce, kterým se v dané zemi hovoří. Velmi užitečná je fráze „Bohužel neumím (jazyk)…“ – tato magická fráze vám obvykle zajistí mnohem vlídnější přístup lidí, s nimiž právě snažíte dorozumět.

Zaparkujte v Praze rovnou na letišti

Chystáte-li se na letiště vlastním vozem, měli byste vědět, že ho můžete zaparkovat přímo před odletovým terminálem. Stačí využít službu parkování na letišti v Praze od Smile Parking, která je koncipována jako bezkontaktní (a tedy bezpečná i v době pandemie) a vskutku rychlá.

Podrobné informace ohledně předání a vyzvednutí vozidla i o tom, jaké jsou aktuální ceny za parkování na pražském letišti, najdete na stránkách smileparking.cz.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: