16. ledna 2023
Kategorie: Tipy a PR

5 nejprodávanějších vitamínů v roce 2022

Stres, skloubení rodinného života a kariéry… přitom bych si ale měl ponechat čas i na koníčky. Nároky, které si na sebe klademe, nemusí být zrovna malé. Proto je důležité o sebe pečovat. Jistě byste souhlasili s tím, že základem úspěchu jídelníček. Díky vyvážené stravě totiž dostaneme vše, co potřebujeme, abychom správně fungovali. Není to ale tak snadné, jak se na první pohled zdá.

Proč doplňovat jídelníček?

Aby tělo dostalo vše, co potřebuje, je nutné dbát o pestrý a vyvážený jídelníček. Pravda je však často taková, že konzumujeme vysoce průmyslově zpracované potraviny nebo čerstvé potraviny, které ale byly pěstované v nepřirozených podmínkách. Právě taková jídla mohou být chudá na mikronutrienty. Proto nám mohou některé vitamíny, minerály, antioxidanty a další nutričně významné látky ve stravě chybět. Co s tím? Mnoho lidí se rozhodlo jít cestou doplňků stavy, které jsou ze své definice koncentrovanými zdroji vitamínů a jiných nutričních látek sloužících pro doplnění běžné stravy. Které z těchto doplňků podle internetové lékárny benu.cz vévodily loňskému roku?

1) Zůstaňte v pohybu aneb výživa pro klouby

Sportem ku zdraví. Asi taky znáte toto rčení. Pravdou ale je, že při sportu klouby mohou dostávat zabrat. A nejen tehdy, klouby mohou být zatěžovány i špatnými pohybovými stereotypy nebo třeba když má někdo kila navíc. Doplňky kloubní výživy dodávají tělu látky jako glukosamin, kolagen nebo chondroitin, které jsou přirozenou součástí chrupavek. Ve složení můžete najít také vitamín C, který využívá tělo k syntéze vlastního kolagenu. A protože chceme být aktivní a pečovat o své klouby, dominovala mezi doplňky stravy právě kloubní výživa. Konkrétně se nejprodávanějším doplňkem loňského roku stal ALAVIS MAXIMA Triple Blend.

2) Najděte v sobě harmonii aneb doplňky pro ženy

Žena je krásná a složitá, kdo by jí mohl rozumět? Zdá se že doplněk stravy s obsahem bylinných extraktů podporujících ženské zdraví vyráběný v souladu s tradiční medicínou GYNEX Energy ano. Stal se totiž 2. nejprodávanějším doplňkem roku 2022.

3) Protože zdravé vlasy jsou krásné

Když tělu něco chybí, odráží se to viditelně třeba i na kvalitě vlasů. Mezi komplexními vlasovými doplňky si svoje místo stále drží Biosil Plus, který obsahuje základní vitamíny B a minerály, které přispívají k normálnímu stavu vlasů, pokožky a nehtů.

4) Podpořte svoji imunitu

Něco na vás leze? Spousta lidí si v takové chvíli vzpomene na vitamín C, protože přispívá k fungování imunity. Ale vitamín C má mnohé další účinky. Zmírňuje únavu a vyčerpání, chrání buňky před oxidačním stresem nebo napomáhá tvorbě kolagenu a vstřebávání železa. A vitamin C s šípky se tak stal 4. nejprodávanějším doplňkem.

5) Mikroflóra – proč je vlastně důležitá?

“Hodné” bakterie, které žijí v našem střevě mají obrovský význam pro naše zdraví. Pomáhají s trávením, vyrábí některé vitamíny a také podporují fungování imunity. Důležité jsou v každém věku. Obnovovat je pomáhají přípravky označované jako probiotika. Dětským probiotikům vhodným už pro ty nejmenší děti BioGaia Protectis dokonce patří 5. příčka mezi nejprodávanějšími doplňky stravy.

Ani v případě užívání doplňků stravy rozhodně nejde do pozadí pestrý a vyvážený jídelníček. Doplňky stravy ho totiž mohou doplnit, nikoliv však nahradit. Dbejte proto na kvalitu nejen při výběru doplňků, ale také při výběru samotných potravin.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: