08. července 2022
Kategorie: Technologie

Jak podle odborníků nejlépe zachránit utopený mobil?

Prakticky každému z nás se to někdy stalo. Mobilní telefon skončí ve vodě, ani nevíte jak. Bohužel často se jedná o hodně nákladnou ztrátu, protože smartphony rozhodně nejsou levné, zejména modely od společnosti Apple.

Co dělat podle odborníků, když vám spadne do rybníku, bazénu, louže nebo záchodové mísy? Někdy to skutečně znamená, že budete potřebovat nový model. Správným zásahem je ale můžete zachránit a ušetřit si hodně peněz. Důležitý je:

  • rychlé jednání,
  • správný postup,
  • zásah odborníka,
  • správné vybavení.

Babské rady odborníci přijímají různě

Nejznámější babskou radou ohledně utopeného mobilního telefonu, je vložit ho rychle do nádoby s rýží. Rýže by měla absorbovat vlhkost a rychleji díky tomu telefon vysušit. Někteří odborníci říkají, že je to holý nesmysl. Jiní tvrdí, že byste telefon do suché rýže měli ponořit, ale jen na chvilku. Co je ve skutečnosti doopravdy důležité a nesmíte na to zapomínat?

První pomoc

Nejdůležitější je smartphone vypnout a osušit ho. Potom se postup mění podle typu telefonu. U modelů s vyměnitelnou baterií ji musíte vyjmout, celý telefon rozebrat a vše nechat pořádně vyschnout. V žádném případě byste ho neměli zapínat, ani zapojovat do nabíječky, protože by to mohlo způsobit zkrat a mohli byste zničit i víc než jen telefon.

V případě modelů se zabudovanou baterií bude nejlepší možností jednoduše zajít do nejbližšího servisu. Na ošetření totiž budete potřebovat ultrazvuk a speciální kapalinu, do které se mobil ponoří, aby se odstranila oxidace. Používají se také látky jako isopropyl, kontaktol a další, které běžně nemáte doma a zaručeně byste s nimi mobilní telefon neošetřili správně.

Jak zabránit katastrofě?

V dnešní době máme v telefonu mnoho důležitých údajů, telefonních čísel, fotografií i videí, o které rozhodně nechceme přijít. Jediným způsobem, jak se nebudete muset nikdy obávat zničení svého smartphonu, je pravidelné zálohování. Ať už se jedná o profil na Googlu nebo speciální platformy pro zálohování, nesmíte na to zapomínat.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: