16. září 2023
Kategorie: Tipy a PR

Vznikla nová platforma pro umělou inteligenci v Česku

V České republice se nedávno zformovala Česká Asociace pro Umělou Inteligenci, což je nově vzniklá organizace, která má za cíl podporovat vzdělávání, networking, šíření informací, porozumění a hledání příležitostí v oblasti umělé inteligence. Asociace sdružuje více než třicet členů, zahrnující vývojářská studia, startupy, fintech společnosti, marketingové agentury, mediální domy a jednotlivce s vášní pro umělou inteligenci.

Otevřená asociace pro všechny

Členství v této asociaci je otevřeno jak jednotlivcům, tak i velkým firmám. Podle ředitele asociace, Lukáše Benzla, se umělá inteligence stala v roce 2023 definitivně veřejným tématem. S tímto nárůstem popularity umělé inteligence a generativních nástrojů, včetně chatbotů, se však také objevují obavy ohledně jejího potenciálního negativního vlivu na pracovní trh a společnost jako celek. Mezi partnery asociace patří StartupJobs, Czechitas a Start it @ČSOB.

Asociace nabízí svým členům širokou škálu služeb. Během následujícího roku členy čeká více než 80 akcí, včetně webinářů, mastermindů a konferencí. Kromě toho mají členové možnost využít právní pomoci zdarma v oblasti umělé inteligence, přizpůsobeného vzdělávání, konzultací a mediální podpory.

Propojení profesionálů a firem

Jakub Kubů, komerční ředitel a spoluzakladatel asociace, zdůrazňuje důležitost propojení profesionálů a firem. Asociace se zaměřuje na reálnou praxi a usnadňuje komunikaci mezi subjekty, které mají co nabídnout.

Dalším cílem asociace je systematické monitorování a formování možné regulace v oblasti umělé inteligence. Advokátní kancelář Legitas, která je spoluzakladatelem asociace, bude zajišťovat veškeré služby související se sledováním změn v oblasti regulace. Asociace zakládá pracovní skupiny v jednotlivých oblastech, které budou v kontaktu s příslušnými ministerstvy a státními organizacemi.

Podpora českých firem

Umělá inteligence se stále více uplatňuje v různých odvětvích, včetně zdravotnictví, průmyslu, dopravy a obchodu. Její využití lze nalézt prakticky v každém oboru, kde dokáže automatizovat rutinní úkoly, snižovat náklady a zefektivňovat procesy. Asociace nabízí českým firmám komplexní služby a partnerství, které jim pomůžou využít potenciál umělé inteligence, zejména v době, kdy chybí legislativní rámec pro tuto oblast.

Bližší informace o asociaci najdete na asociace.ai.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: