13. května 2022
Kategorie: Zajímavosti

Nejbohatší lidé světa řeší, kolik odkázat vlastním dětem. Kolik dostanou?

Myslíte si, že se děti nejbohatších lidí na světě mají skvěle a nebudou muset nikdy v životě pracovat? Velký omyl. Průzkumy ukázaly, až téměř 70 procent milionářů má strach, že svým dětem dají příliš velké dědictví a mají velký strach, jak s jejich penězi naloží. Jejich obavy jsou rozhodně opodstatněné, protože většina z těchto dětí nikdy nezjistila, jaká je skutečně hodnota peněz, protože měli v životě jednoduše všechno.

Děti žádné peníze neuvidí

Mnoho lidí, kteří se řadí mezi nejbohatší na světě, nehodlá svým dětem dát po smrti vůbec nic. Někteří možná získají nějaké procento ze jmění svých rodičů, ale mnoho z nich nedostane ani dolar, protože se jejich rodiče rozhodli, že si mají na své jmění přijít sami. Podle nich by s jejich penězi nedokázali pracovat, a pokud budou mít dostatek schopností, vydělají si miliony sami. Mezi milionáře, kteří neodkáží svým dětem ani dolar, patří:

  • Bill a Melinda Gates (majitel společnosti Microsoft),
  • Mark Zuckerberg (majitel Facebooku),
  • George Lucas (režisér Hvězdných válek),
  • Sting (zpěvák).

Dcera bývalého prezidenta Spojených států amerických a miliardáře Donalda Trumpa Ivanka její dva sourozenci také nedostali vše, po čem toužili bez práce. Po rozvodu rodičů totiž skončili v péči maminky a jejich otec se o ně nezajímal až do doby, kdy studovali na univerzitě a Donald s nimi mohl začít probírat byznys. Už během dospívání pracovali během letních prázdnin za 4 dolary za hodinu.

Hollywoodští herci mají o financích také jasno

Mila Kunis a Ashton Kutcher své děti nerozmazlují. Jakmile zjistili, že si jejich děti neváží maličkostí, odepřeli jim něco tak samozřejmého, jako jsou vánoční dárky. Toto omezení sice trvalo jen jeden rok, ale zaručeně dobře zafungovalo k tomu, aby si děti začaly vážit toho, co pro ně jejich rodiče dělají. Možná i z tohoto důvodu se rozhodli, že jim neodkážou své dědictví. Stejně jako u mnoha jiných milionářů půjde na dobročinné účely. Stejně k tomu přistupuje také Madonna nebo Gwyneth Paltrow.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: