21. října 2021
Kategorie: Tipy a PR

Virtuální server – velká služba za malé peníze

Poohlížíte se po serverovém řešení? Jestli hledáte nový domov pro vaše webové stránky, místo, kde nainstalujete software či zkrátka jen potřebujete určitý serverový prostor, máme pro vás výborné řešení. Tím je pronájem virtuálního serveru. Nemusíte se lekat slova virtuální. Server bude váš, avšak fyzicky bude umístěn u svého majitele. Vy si jen za velmi rozumný měsíční poplatek pronajmete část jeho výkonu.

Právě proto je virtuální server vynikající kupříkladu pro provozovatele webových stránek. Zejména těch s vyšší návštěvností, které si nemohou dovolit žádné výpadky. Typicky může jít o úspěšný e-shop. Při využívání klasického webhostingu totiž žádný výkon dedikovaný není. O server se dělíte klidně s desítkami dalších provozovatelů. Velmi jednoduše pak může nastat situace, kdy jedna z webových stránek na serveru zaznamená skokový nárůst návštěvnosti, který zpomalí také ostatní weby. Nefunkční nebo velmi pomalý e-shop je přitom zaručeným způsobem, jak přijít o potenciální objednávky. Právě VPS hosting představuje vynikající alternativu, jak podobným potížím předejít.

Mezi další výhody virtuálního serveru patří jeho pružnost. Díky modelu pronájmu můžete flexibilně navyšovat či snižovat výkon vašeho serveru nebo volit mezi operačními systémy. Zatímco pro provoz již zmíněných webových stránek nejspíše sáhnete po populárním Linuxu, pro chod EPR softwaru v rámci firmy bude lepším řešením notoricky známý operační systém Windows. Volba je zkrátka jen na vás.

A kam se pro virtuální server vydat? Výborným řešením je společnost Faster CZ, která pronájem VPS hostingu nabízí v rámci svého špičkového datacentra. Virtuální server tak můžete doplnit o množství dalších užitečných cloudových služeb jako například pronájem celého racku či využít služby pro zálohování dat. Faster CZ vám také zajistí kvalitní optický internet. Zkrátka všechny služby 21. století pod jednou a spolehlivou střechou.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: