04. června 2020
Kategorie: Tipy a PR

TZ: Podpořte své lokální podnikatelky! ČMAPM spouští kampaň #ChooseWOMEN

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN, díky které může veřejnost podpořit lokální byznysmenku, jejíchž služeb využívá a je s nimi spokojena.

Kampaní iniciované OSN a mezinárodními organizacemi, které podporují ženy v byznysu, chce ČMAPM pomoci zejména malým a středním podnikům a jejich zakladatelkám a manažerkám. Ty totiž podle prezidentky Kateřiny Haring patří k nejvíce postiženým v současné složité situaci na trhu zasaženém pandemií covid-19. Kampaň potrvá až do prosince 2020.

Zapojit do kampaně se může kdokoli. Stačí, když vyfotí ženu-podnikatelku, jejíž produkty a služby doporučuje, a fotku nám pošle na adresu office@cmapm.cz. My pak vytvoříme z fotky a doporučení post, který budeme sdílet na sociálních sítích a který mohou sdílet i další,“ vysvětluje Kateřina Haring fungování kampaně. „Chtěli bychom takto pomoci podnikatelkám, které jsou všude kolem nás – kavárnice, fyzioterapeutky, restauratérky, kadeřnice a mnohé další, jejichž služeb denně využíváme, ale zůstávají pro nás neviditelné,“ doplňuje Haring.

Choose women je mezinárodní platforma fungující pod záštitou Mezinárodního dne podnikání žen (WED). Jde o nepolitické hnutí, které si dává za cíl zviditelňovat a podporovat ženy v byznysu. Kampaň vznikla na základě průzkumu OSN, který poukázal na rozdílnosti v příjmech mezi ženami a muži a na ohrožení zejména starších žen chudobou. Kampaň bývá spojena právě s Mezinárodním dnem podnikání žen, který si připomínáme v listopadu. „Letos jsme si ale řekly, že největší pomoc potřebují podnikatelky právě teď, proto s ní nechceme čekat až do podzimu,“ vysvětluje Kateřina Haring. „Je známo, že průměrná ženská podnikatelka obdrží méně než polovinu toho, co dostane její mužský protějšek. A to by se mělo změnit, snažme se o to společně,“ vyzývá.

Vedle kampaně #ChooseWOMEN Kateřina Haring představuje veřejnosti příběhy známých i méně známých podnikatelek ve svém podcastu Podnikatelka natáčeném na zpravodajském serveru INFO.CZ, kam si každý týden zve zajímavé představitelky ženského byznysu.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: