10. května 2023
Kategorie: Technologie

Zajistěte si doma bezpečí díky moderním technologiím

Každoročně je vykradeno tisíce domů po celých Čechách. Pro většinu lidí není nejhorší pocit, že přišli o svůj majetek. Narušení osobního prostoru a místa, které nazýváte domovem, je mnohem horší. Zloděje přitom odradí hlavně dobré zabezpečení. K tomu můžete dnes využít nejen dobře cvičeného psa, ale také moderní technologie.

Základní elektronika v domě i kolem něj

Jednou z možností, které si můžete zvolit pro svůj domov, jsou magnetické detektory. Tyto detektory se umístí na okna a dveře, přičemž vás upozorní na zloděje ve chvíli, kdy dojde do vniknutí do zakódovaného domova. Stejně tak můžete ven umístit kamery a pohybová čidla. Existují ale také zvukové detektory, které poznají rozbití skla nebo jiné zvuky, které jsou typické při vloupání do objektu. O zloději tak budete vědět dříve, než bude doopravdy v domě.

Moderní čidla jsou velmi výkonná

Pohybové detektory typu PIR můžete instalovat do každého rohu místnosti. Mají 360° pokrytí a zjistí nechtěný pohyb na 100 procent. Tato čidla se nesoustředí jen na pohyb, ale také na tělesnou teplotu každého, kdo místností projde. A díky jejich chytrému umístění pokryjí celou místnost. Dokonce existují i modely, které mají navíc funkci záznamu, takže nejen osobu detekují, ale také pořídí fotku. Kamera má viditelný blesk, takže zloděj bude během chvilky vědět, že o jeho návštěvě máte hmatatelný důkaz.

Alarm můžete pohodlně ovládat se smartphonem v ruce

Nezáleží na tom, jaký typ zabezpečení si zvolíte pro svůj domov a pozemek. Ovládání může vypadat jako nenápadná klíčenka nebo dálkové ovládání. V současnosti je ale nejoblíbenější variantou ovládání prostřednictvím mobilního telefonu. Díky tomu ho můžete ovládat z postele nebo mimo dům. V každém případě si s podobným ovládáním užijete velký komfort a na mobil vám také ihned přijde upozornění, když se někdo dostane do vašeho domu.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: