08. dubna 2024
Kategorie: Tipy a PR

Proč byste měli při zakládání nové s.r.o. zvážit virtuální sídlo?

Chcete začít podnikat formou společnosti s ručením omezeným? Pak dbejte na to, že každá taková firma musí mít ze zákona zapsané fyzické sídlo. Jak splníte tuto nutnost bez toho, abyste museli zbytečně utrácet za zbytečné prostory?

Ne všichni potřebují fyzické prostory

Ze všeho nejdříve je nutné si uvědomit, že ne každý majitel firmy potřebuje mít vlastní kancelář, výrobní halu, sklad, dílnu či jinou formu opravdového sídla. Typicky se jedná například o řemeslníky, kteří jezdí za svými klienty (například instalatéři). Stejně tak se můžeme bavit o graficích, kameramanech a podobně.

Proč byste měli utrácet tisíce až desítky tisíc korun měsíčně za pronájem prostor, které nevyužijete? Proč byste se měli o dané prostory starat a přebírat za ně zodpovědnost? V takové situaci je pro vás mnohem výhodnějším řešením takzvané virtuální sídlo.

Jedná se o klasickou fyzickou adresu, kterou si pronajmete přibližně za 80 Kč měsíčně (záleží na adrese, typu služeb i poskytovateli). Následně ji lze použít jako zákonné sídlo firmy, i když na dané adrese reálně nepobýváte.

Dodatkové služby se vyplácí

Mezi takové služby patří například virtuální sídlo Praha od známých poskytovatelů MojeSidlo.cz. Ti jsou největším poskytovatelem na Slovensku, přičemž v současné době začínají působit i u nás v České republice.

Společně s pronájmem virtuálního sídla nabízí i přebírání a následné přeposílání korespondence na vámi zadanou adresu. Nemusíte se tak bát, že vám něco uteče.

A co víc, vyhlášená pražská lokalita vypadá v registru firem mnohem lépe, než kdybyste měli své sídlo uprostřed neznámé vesničky na kraji České republiky. Dnešní zákazníci si dávají pozor i na takové detaily.

Mrkněte se na webové stránky pod vloženými odkazy a ihned zjistíte, jak takové sídlo funguje.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: