20. prosince 2021
Kategorie: Tipy a PR

Pojistěte si auto snadno, rychle a hlavně výhodně

Mnoho řidičů a provozovatelů motorových vozidel v České republice přemýšlejí jen o povinném pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla tedy o povinném ručení. Jakékoli pojištění totiž nepovažují za výhodu, ale jen nutnou povinnost. Což je samozřejmě chyba! Nejen povinné ručení, ale i havarijní pojištění jim při správném výběru může přinést potřebnou jistotu.

Povinné ručení

Dnes už snad všichni vědí, co je hrazeno z jejich povinného ručení, že se jedná pouze o škody, které byly způsobeny jejich vozidlem. Většinu řidičů pak v srovnávačích povinného ručení zajímá především cena, opomíjí však rozsah hrazených škod, vlastní spoluúčast a řadu dalších parametrů, které vypovídají o výhodnosti tohoto pojištění auta mnohem více než jeho cena.

Na co byste se tedy o povinného ručení měli zaměřit?

Základem je dostatečná výše pojistného plnění, které se často děli na pojistnou částku újmy na majetku, pojistnou částku újmy na zdraví, dále pak na osobní věci řidiče, případně i osobní věci spolucestujících. To vše má viník nehody povinnost uhradit.

V základních balíčcích povinného ručení, které bývají označeny jako Standard aj., se sice mohou na první pohled zdát částky dostatečné, ale opak bývá pravdou.

Kromě výše pojistného plnění by vás pak měl zajímat i rozsah asistenčních služeb, zejména v případě poruchy se odtah do nejbližšího servisu hodí. Mnohdy může být součástí balíčku i zapůjčení náhradního vozidla.

I v rámci povinného ručení se můžete proti určitým rizikům připojistit a chránit tak váš vůz. Nejpopulárnějšími připojištěními je připojištění čelního skla nebo připojištění pro případ střetu se zvěří.

Havarijní pojištění – zajistěte i sami sebe

Havarijní pojištění patří mezi velmi komplexní produkty, které mohou pokrýt nejen škody způsobené nehodou, ale i vandalismem či přímo krádež vozu. Chrání tak váš vůz nejen když se vydáte na cesty, ale i zaparkované před obchodním centrem.

Na co byste se měli zaměřit při uzavíraní havarijního pojištění?

V případě havarijního pojištění je samozřejmě rovněž velmi důležité pojistné plnění, ale měli byste si dávat pozor i na amortizaci a výši spoluúčasti. Čím vyšší bude spoluúčast tím levnější bude samozřejmě pojistné, u menších pojistných událostí to není problém, ale pokud o vůz přijdete může být 10 % opravdu příliš. Kromě toho pak hledejte, jaká pojistná rizika daný produkt pokrývá a případně volte vyšší variantu nebo jinou pojišťovnu.

Kde a jak uzavřít povinné ručení či havarijní pojištění?

Velmi vhodné je použít online srovnávač pojištění, kde po vyplnění vašich údajů dostanete konkrétní nabídky pojistného od různých pojišťoven, včetně všech jeho variant.

Nad tímto výpisem byste se měli chvíli zamyslet, ale rozhodně jej nezavírejte, protože často se vám vyplatí uzavřít pojištění právě přes daný srovnávač. Nabídka ceny může být mnohdy nižší než přímo u dané pojišťovny, a to díky nižší uplatňované provizi.

Výhodným může být i balíček služeb, který zahrnuje jak povinné ručení, tak havarijní pojištění.

V online prostředí jsou zpravidla vyplácené provize mnohem menší, než když pojistku uzavíráte na pobočce, takže nabízená cena je i o desítky procent nižší. Velmi komplexní nabídku přináší na svých stránkách Yespojisteni.cz, kde najdete i praktické doplňující informace k povinnému ručení i havarijnímu pojištění.

Velkou výhodou uzavírání pojištění online je i jeho rychlost, v případě povinného ručení platí pojištění od půlnoci následujícího dne. V případě havarijního pojištění vás většinou navštíví zástupce pojišťovny, zda je vůz v pořádku a pojistná smlouva tím nabývá platnosti.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: