23. srpna 2023
Kategorie: Tipy a PR

Pojištění majetku a odpovědnosti: Proč by o něm měl uvažovat snad opravdu každý?

Každodenní život nám servíruje spoustu nezapomenutelných momentů, překvapení a nečekaných událostí. Některé bohužel nejsou tak příjemné jako ostatní, ale nedá se jim zcela vyhnout. Ať už jde o nehody, krádeže či ztráty, často mají nepříjemný dopad na naši budoucnost. Nabízí se však možnost, jak důsledky podobných situací zmírnit – stačí si sjednat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Dané pojistné produkty patří k nejužitečnějším na trhu. Zajišťují adekvátní ochranu proti rizikům a garantují finanční stabilitu i v těch nejhorších časech.

Majetkové pojištění – ochrana proti nečekaným situacím

Člověk nikdy neví. Nepříjemná událost v podobě vykradeného či vytopeného bytu může přijít kdykoliv. Pomyslný seznam tzv. nečekaných událostí, které mohou ohrozit movitý či nemovitý majetek, je velmi dlouhý – a jak říká jeden z Murphyho zákonů: „Může-li se něco pokazit, pokazí se to.“ A protože se také říká „kdo je připraven, překvapen“, vhodně zvolené pojištění majetku rozhodně nepatří mezi zbytečné produkty. Naopak jde o klíčový aspekt pasivní ochrany movitých i nemovitých věcí.

Pojištění majetku je dostupné v různých variantách. Kromě pojištění nemovitosti, které kryje škody na nemovitém majetku, se vyplatí sjednat i pojištění domácnosti. Vztahuje se na veškeré vybavení, cennosti a další věci, jež slouží k provozu nebo uspokojování potřeb členů domácnosti.

Zajímavou volbou je kombinace pojištění majetku a odpovědnosti od SV pojišťovny. Produkt s názvem Bezpečný domov PLUS je koncipován tak, aby chránil před podpojištěním (pojistná částka se počítá na základě obytné plochy a nikoliv hodnoty domácnosti) a přichází s limitem odpovědnosti až 10 mil. Kč.

Komu se pojištění majetku vyplatí?

Obecně lze říct, že pojištění majetku představuje správný krok pro každého, kdo nechce riskovat škody způsobené přírodními katastrofami, haváriemi, nehodami, krádežemi či vandalismem. V souvislosti s pojištěním odpovědnosti pak stojí za zmínku ochrana před finanční kompenzací za tělesná zranění způsobená dalším lidem či škody na majetku cizích osob (např. za pád stromu na pozemek souseda či poškozené zboží v obchodě apod.).

Konkrétních příkladů, kdy vám může pojištění majetku a odpovědnosti vytrhnout trn z paty, je celá řada. A vzhledem k poměrně nízkému pojistnému lze pojistné produkty tohoto typu označit za dostupné pro každého.

Takže pokud vám není lhostejné, že vám silný vítr může sebrat střechu, neváhejte. Všechny varianty majetkového pojištění si můžete snadno sjednat online. Váš majetek a finanční prostředky tak mohou získat takřka neprůstřelný štít již do několika minut.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: