28. září 2020
Kategorie: Tipy a PR

Naučte se správné a bezpečné balení zásilek pro úspěšné fungování e-shopu

Prodáváte zboží přes internet a často řešíte starosti se správným balením, které bude odolné, bezpečné a zároveň nezvýší cenu za dopravu? V takovém případě je přesně pro vás tento článek, kde najdete doporučení pro výběr vhodných obalových materiálů a několik tipů, na co si dát pozor.

Pevné papírové krabice správných rozměrů

Základem každého kvalitně zabaleného balíčku jsou pořádné papírové krabice. Bez nich to v mnoha případech nejde. Nabízí dostatečnou ochranu přepravovaného zboží před poškozením a zároveň se s nimi dobře manipuluje během přepravy. Samotné krabice však většinou nestačí, protože hlavně více křehké předměty je potřeba dále zaopatřit proti pohybu.

Když budete mít na výběr z většího množství rozměrů papírových krabic, snáze zvolíte tu nejvhodnější, čímž můžete ušetřit na spotřebě dalšího výplňového materiálu. Na rozměry krabic si dávejte pozor u některých dopravců. Výrazně vyšší ceny za balíčky, podle velikosti nejdelší strany, má například Česká pošta.

Dostatek výplňového materiálu

Kvalitně zabalený balíček většinou obsahuje výplňový materiál. Ten se stará o to, aby se předměty uvnitř krabice neposouvaly a nepoškodily. A z jakých variant můžete vybírat? Typicky se setkáte s výplňovými fixačními tělísky, vzduchovými polštářky, kartonovou drtí nebo střiží či s mačkaným papírem. Pokud máte pestrý sortiment zboží, vyplatí se několik variant výplňového materiálu pro kombinaci podle aktuální zásilky.

Mějte zásobu všeho potřebného pro balení

Pokud odesíláte zásilky skutečně pravidelně, vyplatí se mít pořádek na balicím místě a neustále sledovat, jestli něco nedochází. Pravidelně doplňujte nové krabice i výplňový materiál. Hodně spotřebním zbožím je například bublinková fólie, která je univerzální pro zabalení nejrůznějších předmětů.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: