19. února 2024
Kategorie: Tipy a PR

Emirates Flight Catering zpevňuje pozici v udržitelném zemědělství: Dokončeno převzetí Bustanica

Společnost Emirates Flight Catering (EKFC), jeden z největších cateringových gigantů na světě, dovršila strategický krok – akvizici Emirates Bustanica, dříve známé jako Emirates Crop One, včetně spotřebitelské značky Bustanica. Díky tomuto spojení se Bustanica stává plně integrovanou domácí společností, čímž posiluje snahu Spojených arabských emirátů o soběstačnost v oblasti potravin a vodního hospodářství.

Bustanica: Zázrak technologií a ohleduplnosti k životnímu prostředí

Farma Bustanica, rozkládající se na ploše 330 000 m² poblíž mezinárodního letiště Al Maktoum, představuje technologický skvost. S využitím strojového učení, umělé inteligence a dalších patentovaných technologií produkuje ročně přes 1 milion kilogramů vysoce kvalitní listové zeleniny – 3 tuny denně – a to s ohromující úsporou 95 % vody ve srovnání s konvenčním zemědělstvím.

Čerstvé a lokální: Od farmy na stůl, z Dubaje do celého světa

Produkty značky Bustanica, pěstěné bez pesticidů a herbicidů, si zákazníci mohou vychutnat v čisté, čerstvé a nutričně bohaté podobě. Nabídka zahrnuje širokou škálu salátů, špenátu, petržele, kapusty a dalších druhů zeleniny, bylinek a mikrozeleniny. Značka je dostupná v hlavních maloobchodních řetězcích v SAE (Spinney’s, Waitrose, Carrefour, Choithrams) a produkty si vychutnají i cestující Emirates a dalších leteckých společností v rámci palubního menu.

Bustanica: Udržitelnost a inovace v popředí

Společnost se pyšní vysoce specializovaným týmem agronomů, inženýrů a zahradníků, kteří dbají na maximální efektivitu a ohleduplnost k životnímu prostředí. Nedávné uznání v podobě partnerství na konferenci COP28 potvrzuje závazek Bustanica k udržitelnosti a zodpovědnému přístupu k zemědělství.

Emirates Flight Catering s akvizicí Bustanica posiluje svoji pozici lídra v oblasti inovativních a udržitelných řešení pro letecké stravování a zároveň přispívá k potravinové bezpečnosti a soběstačnosti Spojených arabských emirátů.

Další benefity akvizice:

  • Posílení lokálního dodavatelského řetězce
  • Zvýšení flexibility a kontroly nad kvalitou produktů
  • Rozšíření nabídky o další produkty a služby
  • Možnost sdílet znalosti a technologie s dalšími zeměmi

Převzetí Bustanica společností Emirates Flight Catering představuje významný krok vpřed v oblasti udržitelného a inovativního zemědělství. Díky této akvizici se Emirates Flight Catering stává lídrem v tomto oboru a posiluje potravinovou bezpečnost Spojených arabských emirátů.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: