15. dubna 2021
Kategorie: Tipy a PR

Výpis exekucí vám pomůže prověřit, s kým máte tu čest

I jediná nezaplacená faktura může způsobit nemalé potíže, pokud se jedná o vyšší částku. Jak se s tím dá bojovat? Možností je vícero od faktoringu až po pečlivý výběr toho, s kým vlastně spolupracujete. Pokud vás čeká spolupráce za spoustu peněz s novým klientem, není na škodu si ho trochu proklepnout.

Dnes je jednodušší než kdy dříve prolustrovat si firmu nebo člověka. Máte internet, stačí prostudovat sociální sítě, přečíst si recenze firmy od jejích klientů nebo se podívat na výpis exekucí.

Kontrola exekucí napoví mnohé

Je-li subjekt v exekuci, je jasné, že bude mít se splácením problémy, a pravděpodobně s ním nebudete chtít spolupracovat. Právě proto je dobré otevřít registr exekuce a podívat se, zda je tam záznam na dané jméno či IČO. Jak? Velmi to usnadňuje portál Kontrolaexekuce.cz.

Exekutorská komora ČR vede a spravuje oficiální exekuční databázi, do níž můžete nahlédnout přes výše zmiňovaný portál. Stačí znát jméno, příjmení, datum narození, případně IČO. Nikde se neregistrujete a výsledek vidíte okamžitě. Jestliže neznáte datum narození, dostanete výpis se všemi osobami daného jména, pro něž je vedena nějaká exekuce.

Proč se za službu platí?

Výsledek obdržíte e-mailem poté, co zaplatíte. Při platbě platební kartou je to okamžitě, pokud platíte bankovním převodem, záleží na tom, jak rychle vaše banka peníze připíše. Dotazy do databáze exekucí jsou zpoplatněny na základě vyhlášky Ministerstva spravedlnosti ČR. Částka však není až tolik vysoká, za dotaz zaplatíte něco málo přes 200 korun. Když uvážíte, před jakými starostmi vás tato investice může zachránit, není to špatné.

Jaké údaje získáte?

Kontrola exekucí vám zobrazí veškeré záznamy vedené na dané jméno nebo IČO. Uvidíte částku exekuce, příslušného exekutora atd. To se hodí také v případě, že plánujete prozkoumat sami sebe. Lidé totiž kolikrát ani neví o exekuci na své jméno, dokud jim exekutor nezablokuje bankovní účet.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: