28. listopadu 2020
Kategorie: Tipy a PR

Jaké poštovní obálky jsou vhodné pro posílání drobného zboží?

Možná nemáte velký obchod, třeba jen háčkujete čelenky, občas prodáváte své nenošené oblečení nebo ručně vyrábíte šperky. Tyto drobnosti je obvykle možné poslat poštou v obálce, je to nejlevnější možnost, jak doručit zboží zákazníkům. Jakou obálku ovšem vybrat?

Obalový materiál je potřeba vybírat podle toho, jaké zboží konkrétně prodáváte. Je velký rozdíl, jestli posíláte textilní zboží nebo například prstýnek.

Poštovní obálky mají riziko promočení

Klasické papírové poštovní obálky jsou levné a pro některé zboží docela dostačující. Obvykle je ale lepší, když zboží dovnitř papírové obálky ještě nějak zabalíte. Obálka je totiž pouze papírová, a ačkoliv by se k ní všichni zaměstnanci pošty měli chovat opatrně, nikdy nevíte, co se s ní vlastně stane. Proto doporučujeme dávat předměty do papírové obálky ještě v sáčku či bublinkové fólii. Vhod přijdou například malé zip sáčky.

Na textilní zboží jsou skvělé plastové obálky

Ručně háčkujete šály, čepice a čelenky? Na tohle zboží se skvěle hodí plastové obálky. Už nemusíte řešit žádný zip sáček, protože plastové obálce nevadí ani trocha vody. Má tu nevýhodu, že nedokáže tlumit nárazy, ovšem u textilního zboží vám nic takového nevadí. Plastové obálky jsou navíc velmi levné, jedna vás nestojí většinou ani dvě koruny.

Na šperky se hodí víc bublinkové obálky

Vyrábíte vlastnoručně náramky, prstýnky a náhrdelníky? Pro ty nejsou plastové obálky zrovna ideální. Hrozí, že s obálkou někdo po cestě hodí a šperk se poškodí. Na zboží tohoto typu jsou lepší bublinkové obálky se schopností tlumit nárazy. Případně levnější variantou může být koupit celou bublinkovou fólii, předměty do ní obalit a pak vložit do plastové obálky. Zvažte, co vám více vyhovuje.

A kde všechny tyto obálky pořídit? Prodávají je na poště, avšak za výhodnější ceny je často seženete u soukromých prodejců. Nakupte ve větším množství a ušetříte ještě více. Podívejte se třeba na Obalykredo.cz.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: