03. prosince 2022
Kategorie: Tipy a PR

Společnost Bell předala první vrtulník Bell 505 do Angoly

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že během slavnostního ceremoniálu v kanadském Mirabelu předala angolské letecké společnosti BESTFLY první vrtulník Bell 505.

Společnost BESTFLY byla založena v roce 2009 a dnes je největší angolskou soukromou leteckou společností, která poskytuje řadu služeb, včetně správy a pronájmu letadel, cateringu, plánování letů, transferů a odbavování letů.

„Nesmírně nás těší, že jsme se stali vůbec první firmou v západní Africe, která bude provozovat tento vrtulník,“ uvedl Nuno Pereira, generální ředitel a zakladatel společnosti BESTFLY, a dodal: Nový přírůstek do naší stávající flotily významně rozšiřuje a zkvalitňuje nabídku služeb, které poskytujeme.  Hodláme ho využívat pro firemní přepravu a vyhlídkové lety. Je to skvělý stroj, který se neuvěřitelně snadno udržuje, a zákaznický servis ze strany Bellu je vynikající. Zároveň představuje náš závazek rozvíjet letecký průmysl v regionu.“

Jedná se zatím o vůbec první letoun Bell 505, které Bell dodá do Angoly. Společnost BESTFLY plánuje přidat v příštím roce do své flotily další.

„Alcinda a Nuno Pereira patří v místním letectví mezi opravdové vizionáře, podařilo se jim vybudovat impozantní firmu, která přesahuje hranice Angoly i regionu.  Velmi nás těší, že je dodávkou vrtulníku podpoříme v jejich neutuchajícím úsilí,“ sdělil Sameer Rehman, generální ředitel pro Afriku a Střední východ, a pokračoval: „Bell 505 spolehlivý a všestranný stroj a BESTFLY ho bezpochyby bude využívat mnoha inovativními způsoby.“

V Africe a na Blízkém východě Bell provozuje 30 vrtulníků 505. Po celém světě je pak v provozu přes 400 těchto strojů, které dohromady nalétaly přes 100 000 hodin. Bell 505 je ideální volbou pro soukromé charterové lety, korporátní klientelu, leteckou záchranou službu, evakuace, ochranu veřejné bezpečnosti, výcvik pilotů a další účely. Lehký jednomotorový vrtulník nabízí kombinaci spolehlivě vysokého výkonu, nízké spotřeby paliva a nízkých pořizovacích i provozních nákladů. Stroj byl navržen v prvé řadě s ohledem na bezpečnost, výkon a cenovou dostupnost a kombinuje osvědčené systémy s pokročilými technologiemi a elegantním moderním vzhledem.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: