15. dubna 2022
Kategorie: Investice

Jaké budou mít investoři cíle v roce 2022?

Do čeho se bude v letošním roce nejvíce investovat? Existují také věci, do kterých se investovat nevyplatí? Odborníci prozradili, do čeho se vyplatí v roce 2022 investovat a na které věci se zaměřit. Pokud nedojde k vážným problémům, letošní rok bude ve znamení ekonomického oživení.

Globální ekonomické oživení prospěje akciovým trhům

Na finančních trzích se očekává pozitivní vývoj. Bude slábnout pandemie a také se oživí činnost některých firem, v důsledku toho se pak očekává, že lidé budou více investovat a nebudou se již tolik bát různých krizí. Investoři by se měli soustředit především na energetický a finanční sektor.

Investovat můžete například do akcií. Rok 2022 bude plný atraktivních akciových trhů. V Americe akcie trhají rekordy a zvýšili svou hodnotu o 25 procent. Stejné je to také v Evropě, kdy je úroveň asi +20 %. Hodnotové akcie budou pro letošní rok nejlepší a nejvýhodnější investicí, alespoň podle odborníků.

V roce 2022 budou vévodit nemovitosti a energetické fondy

Podle odborníků se vyplatí investovat do energetiky, energetické fondy jsou ale podmíněné částkou jednoho milionu korun. Nemovitosti se sice pořád vyplatí, už to ale není jako dřív. Jejich ceny budou stagnovat, cena se ale snižovat nijak výrazně nebude. Vhodné jsou investice do komerčních nemovitostí.

Pro drobného investora se to ale nevyplatí. Rozhodně je nutné mít v tomto ohledu nějaký přehled, abyste nespadli do dluhové pasti nebo se vám investice nevyplatila. Nemovitostní fondy jsou jedním z možných řešení. Mnozí již několik let nechávají peníze ležet v kryptoměnách, ale jejich cena se velmi rychle mění a není možné předpovídat, jak se bude dlouhodobě vyvíjet. Pokud chcete své peníze zhodnotit, můžete je nechat jen ležet na spořicím účtu, abyste pokryli alespoň inflaci. Rozhodně se nevyplatí je nechávat doma.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: