28. října 2022
Kategorie: Tipy a PR

Jak začít snadno a bezpečně investovat?

Investování je v dnešní době stále aktuálnějším tématem. Při stoupající inflaci je to jediná možnost, jak ochránit své úspory před tím, aby jejich hodnota klesala. Investovat přitom můžete hned několika způsoby. Jako první si možná představíte akcie a podílové fondy nebo třeba stavební či penzijní spoření. 

Velmi oblíbené je i investování do nemovitostí. Nakonec existují také alternativní způsoby, jako je například nákup luxusního alkoholu nebo uměleckých děl. Všechny varianty však spojuje stejný cíl, a tím je zhodnocování vašeho majetku.

Aplikace pro investování do cenných papírů

Pokud o investování skoro nic nevíte, nebojte se. Existuje totiž řada aplikací, které vám mohou pomoci s tím jednoduše začít. Jednou z nejosvědčenějších je Portu. Po vyplnění vstupního dotazníku vám bude doporučen vhodný plán investování včetně míry rizika.

Všechny služby získáte za velmi přívětivý poplatek, který tvoří 1 % z hodnoty spravovaného majetku. Jak už to u aplikací chodí, můžete i zde získat slevu nebo bonus pro nového uživatele s použitím odkazu či slevového kódu – na takovém principu funguje například Betano promo kód: https://sazenibonusy.cz/betano-promo-kod/.

Navíc máte vše přehledně ve svém mobilu. Stačí jen posílat pravidelně vklad a chytrý algoritmus už se postará o to, aby byly vaše finance vhodně investovány.

Proč investovat do nemovitostí

Nemovitosti jsou již dávno označovány za tradiční uchovatele hodnoty. Investice do nich se vám může vyplatit hned v několika ohledech. Prvním je případ, kdy sháníte své vlastní bydlení a rozhodnete se pro hypotéku. Její splátka je totiž často srovnatelná s měsíčním nájmem, u kterého navíc nikdy neinvestujete do svého majetku.

Dalším pozitivem je i to, že nemovitost můžete pronajímat, a získat tak příjemný pasivní příjem. V případě nouze lze nemovitost prodat a peníze získat zpátky se slušným ziskem. Ceny na realitním trhu letí stále vzhůru, a vy tak můžete za několik let vlastnit byt v hodnotě dvojnásobku pořizovací ceny.

Vyplatí se uzavírat stavební spoření?

Stavební spoření je velmi častou a také bezpečnou variantu ukládání peněz. S nulovým rizikem se však samozřejmě pojí i nízký zisk. Zajisté je ale stavební spoření výhodnější než finance ležící na běžném účtu v bance.

Největší výhodou stavebního spoření je každoroční státní příspěvek, který momentálně činí 2 000 Kč, pokud za rok uložíte na účet alespoň 20 000 Kč. Kompletní suma se navíc úročí. Zpravidla se spoření sjednává na šest let a po jejich uplynutí máte finance k dispozici.

Jedná se tak o velice bezpečnou investici, u které máte jasně daný výnos. Úrok a příspěvek sice nemusí pokrýt aktuální míru inflace, stále vám ale vaše peníze alespoň částečně zhodnotí.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: