25. května 2023
Kategorie: Byznys

Obrovská investice do pekárny přinese širokou nabídku na Rohlíku

Online prodej potravin je v současnosti velmi populární. Rohlík patří mezi největší online obchody s potravinami. Nákup získáte až domů, aniž byste opustili svůj obývací pokoj. Nyní se společnost rozhodla, že bude investovat 8 milionů korun do výstavby vlastní pekárny. Díky tomu se hodně rozšíří nabídka pečiva, kterou již teď najdete pod kategorií Rohlíkova pekárna.

Na co spoléhá Rohlík při investici?

Nová pekárna bude stát v Chrášťanech a předpokládaná investice je v tuto chvíli 8 milionů korun. Produkce vlastní pekárny posílí prodeje pečiva, se kterými to i v současnosti vypadá velmi dobře. Vlastní produkce ale rozhodně není jediná věc, na kterou Rohlík spoléhá. Velkou podporu předpokládají také od malých pekařů, které tímto způsobem mohou podpořit.

Společnost spolupracuje s více než 20 pekaři a jejich jedinečné pečivo nabízí svým zákazníkům. Rohlík si zakládá na tom, aby pečivo bylo z oblasti, ve které se nachází zákazník. To znamená, že získávají lokální pečivo nejvyšší kvality, které bude zaručeně čerstvé. To je možné jedině v případě, že využívají mnoho pekařů z různých oblastí Čech a Moravy.

Důvod pro centrální pekárnu

Rohlík sice spolupracuje s mnoha pekaři, ale chtějí dosáhnout pohodlí a možnosti dodávat pečivo během celého dne. Právě to má zajistit jejich vlastní pekárna. Navíc budou moci také postupovat podle vlastních receptů. Garance toho, že zákazník dostane čerstvý chléb z kvalitních surovin, je v současnosti velmi důležitá pro úspěch mezi zákazníky.

Další investice do provozu

Rohlík v současnosti neinvestujte pouze do nové pekárny. Snaží se také investovat do automatizace. V loňském roce na podzim se v Chrášťanech otevřelo první centrum této společnosti, které je plné automatizované. To je pro rostoucí byznys velmi důležité, protože nyní jsou schopní zajistit až 14 tisíc objednávek denně, což by bez spolehlivého systému automatizace nebylo možné.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: