22. července 2022
Kategorie: Tipy a PR

Jak tráví prázdniny české manažerky?

Léto nabízí skvělou příležitost zastavit se a odpočívat. Všichni máme za sebou mnohdy velmi náročné období a konečně se po dvou letech před námi otevírá možnost vycestovat bez větších omezení. Ale ani o prázdninách se chod firem nemůže zastavit. Jaké plány mají české manažerky na následující letní měsíce a jak lze volný čas efektivně využít?

Gabriela Kunstová, HR ředitelka digitální agentury Taste, má o prázdninách jasno: „Většina zákazníků má o prázdninách myšlenky hlavně na dovolenou, koupání a výlety s rodinou. Protože firmy během prázdnin přecházejí často do útlumu, získáváme i my prostor připravit se na nabitý podzim. Chceme doplnit naše řady o nové specialisty a věnovat dostatečnou péči onboardingu nováčků. Onboarding nicméně v mém případě znamená nejen práci, ale i koníček. Osobně se snažím maximálně využít slunečných letních měsíců i pro načerpání energie. Což se mi nejlépe daří 27 metrů vysoko na stěžni dřevěné plachetnice, se kterou mě i letos čeká pár stovek námořních mil ve Středozemním moři.”

Ve Vodafonu začíná léto pracovním maratonem v Karlových Varech. „Právě tam každoročně zveme naše zákazníky, kterým se po dobu festivalu intenzivně věnujeme. Teprve po jeho skončení se konečně i já přepínám do letního módu,“ říká Veronika Brázdilová viceprezidentka pro firemní zákazníky Vodafonu. Protože sama dobře ví, jak důležitý je čas s rodinou, přáteli a možnost načerpat síly, vypnout, snaží se dopřát i svému týmu pořádnou dávku volna a relaxace. „Nicméně zákazník nesmí poznat, že odpočíváme, o toho musí být vždy perfektně postaráno. A tak společně ladíme i naše dovolené, aby vše stále fungovalo na jedničku.  A dovolenou si, samozřejmě, dopřeji i já. Mou velkou vášní je cestování, v létě patří více Česku a sousedním zemím. Stejně tak, jako potkávání se s přáteli a rodinou. Užívám si trochu té letní líné atmosféry, krásného počasí, přírody, sluníčka, dobrých lidí, pohody a radosti, stejně jako všichni ostatní,“ dodává Veronika Brázdilová.

Ředitelka jazykové agentury Skřivánek Bronislava Chudobová bude mít dva prázdninové měsíce v pracovním duchu: „Čeká nás ve firmě opět spousta práce, finalizujeme některé projekty a dokončujeme strategické dokumenty k dalšímu fungování společnosti a její expanzi.” Ve volném čase se hodlá věnovat procházkám a především své vnučce. „Léto je báječné období na procházky a jogging v lese, kdy si člověk vyčistí hlavu. Obdobně terapeuticky působí i čas strávený s vnučkou. A doufám, že stihneme i dovolenou v mém milovaném Řecku,” uzavírá ředitelka největší jazykové agentury u nás.

Léto je čas, kdy je odpočinek potřeba. Každý z nás má za sebou první polovinu roku a druhá náročnější nás čeká. Navíc jsou prázdniny a to je třeba zohledňovat. „Já to mám se sebou a s odpočinkem těžké. Moc mi to nejde, ale učím se to. Jde to sice pomalu, ale jde to. A paradoxně těžké to se mnou nemají moje týmy. Jsem ráda, když si dopřejí oddych, zrelaxují se a vrátí se mi plní sil a energie. Navíc jsou klidní, že mohou strávit čas se svými dětmi a vykrýt prázdniny. A podle toho se také domlouváme,“ říká Petra Šebo, manažerka projektu Zodpovědné hraní a stratég a mentor na volné noze. I ona sama se letos těší, že si přece jen dopřeje volno, chození po českých horách, kamarády, klid a pohodu. „A kdo ví, třeba se konečně hecnu a ještě nějaké delší volno přidám. Protože sama vím, jak neustálý zápřah vyčerpává, a že nestačí dbát na dobrou životosprávu. Stejně důležité je si pravidelně čistit i tu hlavu. Pokud je to váš pracovní nástroj, tak to platí dvojnásob,“ dodává Petra Šebo.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: