27. září 2023
Kategorie: Tipy a PR

Disraptors Summit pro rok 2023 byl zrušen, ale startupy o svoji příležitost nepřijdou

Největší tuzemská startupová událost, Disraptors Summit, bohužel letos neproběhne. Organizátoři se rozhodli odložit akci na rok 2024. Tato událost měla tradičně přilákat do Prahy významné osobnosti ze světa startupů a investic a vrcholit celoevropským finále startupové Ligy Mistrů.

Problémy s financováním akce

Důvodem pro odložení Disraptors Summit na příští rok jsou komplikace spojené s financováním. Hlavním partnerem akce, Hlavní město Praha, zpozdilo projednání žádosti o grant, který v minulých letech pokrýval významnou část nákladů na organizaci. Tento krok zanechal pořadatele bez dostatečných finančních zdrojů na uspořádání akce v plánovaném termínu.

Naděje pro rok 2024

I přes tuto nečekanou překážku máme dobrou zprávu. Většina z plánovaných řečníků a hostů pro letošní rok projevila zájem o účast na příštím ročníku Disraptors Summit v roce 2024. To znamená, že české startupové publikum se může těšit na inspirativní přednášky a setkání s významnými osobnostmi ze světa podnikání v příštím roce.

Vrácení peněz za vstupenky

Pro všechny, kteří již zakoupili vstupenky na zrušený ročník, je dobrou zprávou, že pořadatelé Disraptors se zavázali vrátit peníze za vstupenky do konce prvního říjnového týdne. To znamená, že nikdo z návštěvníků nezůstane bez svých financí.

Startupy mají druhou šanci

Ačkoli se letos neuskuteční kontinentální finále ani regionální kolo startupové soutěže, české a slovenské startupy nejsou odsouzeny zůstat stranou. Všechny startupy, které se přihlásily do soutěže, automaticky postoupí do pitchů na partnerské akci Engaged Investments, která se bude konat 24. října. Taktéž budou mít šanci soutěžit v příštím ročníku Disraptors, a to pouze s aktualizací svých „pitch decků“ podle aktuálního stavu jejich rozvoje.

I když je zklamáním, že Disraptors Summit pro tento rok byl odložen, je důležité si uvědomit, že se nadále budou nabízet příležitosti a prostor pro rozvoj a prezentaci českých a slovenských startupů. Těšíme se na setkání v roce 2024 a věříme, že příští ročník bude ještě úspěšnější, než kdy dříve.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: