02. července 2010
Kategorie: Investice, Zajímavosti

Den D: Největší skrblík a štědroň

Skončila první řada investiční reality show Den D a magazín Business Way vám exkluzivně přináší několik zajímavých čísel a postřehů.

Předně je třeba říci, že se celé řady zúčastnil úctyhodný počet soutěžících. Celkem se jich před investory vystřídalo 62, přičemž dva z nich dokonce dvakrát. Bohužel ani jeden z nich ani jednou investici nezískal.

Defilé prapodivných až úchylných nápadů, ale i seriózních podnikatelských plánů, začalo poslední březnový den a skončilo tento týden v úterý. Pojďme se tedy podívat především na to, kolik a který investor investoval.

Největším skrblíkem je Dana Bérová

Celkem investoři rozdělili mezi podnikatele rovných 6 milionů korun. Otázkou je, zda se jedná o náhodu, že vyšlo tak kulaté číslo, nebo o zadání České televize, kolik investoři musí dohromady investovat.

Průměrně tedy na jednoho vycházelo 1,2 milionu. Toho však nedosáhla ani z poloviny nejslabší (nebo nejrozvážnější?) investorka Dana Bérová. Ta investovala „pouze“ 550 tisíc do třech projektů. Jednalo se o dětské kalhotky na ochranu kyčlí, kaskadérské exhibice a největší část, 300 tisíc korun, do náplastí s aktivním uhlíkem.

Štědroňem první řady se stává Ivan Pilný

U Ivana Pilného, který bohužel ve druhé řadě nebude (Business Way informoval jako první), byl začátek investování pomalejší, ale o to posléze důkladnější a ve vyšších částkách. Poprvé investoval až ve čtvrtém díle do teleskopu pro zdvihání snímacích zařízení. Původní název Zvysoka již stihl přejmenovat na TopView.

Z celkem investovaného 1,75 milionu vložil ještě 100 tisíc do kaskadérských exhibic. Dalších 250 tisíc do vytváření povrchů z práškových plastů, 400 tisíc do svítících skleněných tvárnic a 500 tisíc do série dětských postaviček Krkouni.

Kolik chtěli soutěžící

Pokud by investoři měli vyhovět všem soutěžícím, potřebovali by přes 50 milionů korun (přesně 52 377 300,- Kč). Dostalo se však jenom na 10 šťastlivců z již uvedených 62 soutěžících.

Propočítali jsme největšího skrblíka i štědroně. Zde je kompletní přehled, kolik který investor investoval v první řadě investiční reality show Den D.

  • Ivan Pilný – 1 750 000 Kč
  • Ondřej Bartoš – 1 533 333 Kč
  • Marta Nováková – 1 233 333 Kč
  • Tomio Okamura – 933 333 Kč
  • Dana Bérová – 550 000 Kč

Pro kolegy novináře a bloggery: Prosím, pokud využijete výše uvedné údaje, budeme moc rádi, pokud umístíte odkaz i na zdroj (Business Way – www.bway.cz), ze kterého jste čerpali. Děkujeme.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: