12. července 2021
Kategorie: Technologie

Zálohujte, zálohujte a zálohujte. Obzvlášť v dnešní době

Firmy, které se neadaptovaly na éru home office a distančního coworkingu, který je teď každodenní realitou, už pravděpodobně zkrachovaly. Nebo se pomalu ale jistě řítí do záhuby a vaz jim srazí až konec všemožných dotačních programů na podporu odvětví zasažených koronavirem. Vzhledem k tomu, že se zaměstnanci nepotkávají v kanceláři a každou maličkost musí řešit nějakou formou online komunikace, rychle roste objem dat, které firmy během svého běžného provozu vytvářejí. Často jde o data velmi citlivá.

Pravidelné zálohování v kanceláři a doma

Taková data by se neměla dostat mimo vaši společnost, a v žádném případě byste o ně neměli přijít. Dokud si všechny pracovní počítače držíte v kanceláři a zaměstnanci si je nosí domů jen příležitostně, je takové bezpečné nakládání s daty poměrně jednoduché. Většinou probíhá automaticky každou noc a celý proces probíhá na vnitřní firemní síti, tedy intranetu, případně přes VPN. Pokud jsou však všechny počítače u zaměstnanců doma, a navíc často na noc vypnuté nebo odpojené od internetu, celý proces se začíná komplikovat.

Nebojte se obrátit na odborníky

Datová a internetová bezpečnost je velké téma současnosti a různých hackerských útoků rychle přibývá. Proto byste se neměli pokoušet vymýšlet nějaké vlastní řešení na koleni, nebo nějaké polovičaté řešení. V tomhle ohledu rozhodně platí, že byste se měli obrátit na odborníky, tedy na firmu, která se zálohováním a zpracováváním dat nebo IT bezpečností přímo zabývá. Většina z nich nabízí různé varianty služeb a některé z nich jsou cenově dostupné i menším podnikům.

Pokud byste se přesto rozhodli, že se o zálohování a bezpečnost svých dat postaráte sami, na výběr je řada různě pokročilých programů. Mezi ty, které jsou v České republice nejpopulárnější, patří:

  • FreeFileSync
  • Personal Backup
  • SyncBreeze
  • Integrovaný nástroj na zálohu dat v operačním systému Windows 10
Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: