31. srpna 2021
Kategorie: Tipy a PR

Videokonference pro náročné s profesionální webkamerou Trust IRIS

Využívání videopřenosů se v posledním roce a půl stalo samozřejmostí. Mnoho z nás si ale často stěžovalo na horší či nedostatečně reprezentativní kvalitu přenosu, i když byla kvalita internetového připojení dostačující. Řešení videopřenosů v profesionální kvalitě pro malé i střední kanceláře a zasedací místnosti nyní nabízí Trust ve formě nové webkamery IRIS s rozlišením obrazu 4K a vylepšenými audio a video funkcemi.

Ovládání webkamery IRIS je velmi intuitivní a jednoduché, tzv. Plug&Play. Pro její spuštění ji stačí pouze zapojit skrze USB a můžete ji okamžitě začít používat bez instalace dodatečného softwaru. Kameru si můžete pohodlně nastavit přiloženým dálkovým ovladačem. Kompatibilní je se systémy Windows i Mac OS a podporují ji aplikace Teams, Zoom, Google Meet, GoToMeeting, Webex nebo jakékoli jiné aplikace pro online videokonference.

Nejvyšší kvalita zvuku i obrazu

Webkamera TRUST IRIS pracuje s 4K rozlišením (3 840 x 2 160 px), HD snímačem a širokým úhlem záběru 120°, který zachytí až 8 osob sedících v bezpečné vzdálenosti od sebe. Kamera však sama dokáže přizpůsobit obraz, jsou-li naopak v záběru pouze dvě či čtyři osoby tak, aby vypadal co nejpřirozeněji. Díky této chytré adaptaci vaše protistrana uvidí vždy všechny účastníky videohovoru, a to dokonce nejen jejich části, ale kompletně celé postavy. V případě horších světelných podmínek lze využít funkci HDR, díky které kamera pořídí ostrý a kvalitní obraz navzdory horší světelné situaci. Pro lepší přehlednost mluvčích při videu lze aktivovat také funkci Sledování hlasu, s níž se čočka webkamery bude automaticky otáčet za aktuálním mluvčím a rovněž ho v záběru přiblíží.

O vysoce kvalitní zvuk se stará technologie ClearSound. Zvuky jsou filtrovány a chráněny před jakýmikoliv vibracemi, které by mohly způsobit rezonanci. Díky ClearSound si užijete bezproblémový zvukový zážitek a bezpečně uslyšíte vaši protistranu. Aby bylo naopak slyšet vás, webkamera má vestavěnou soustavu mikrofonů řízených algoritmem a s dosahem snímání až 5 metrů. Snadno tak bude slyšet každý účastník konference, a to ať už sedí kdekoliv. Pro rušnější prostředí je zabudována i funkce potlačení šumu.

Robustní konstrukce

S rozměry 60,1 x 14,1 a 11,5 cm a váhou 2 200 g je profesionální webkamera Trust IRIS určena zejména do jednacích místností v kancelářích na stůl (umístění na stojánku) i pro umístění k televizoru (pomocí klipu), na kterém webové konference probíhají.

Rozšiřující příslušenství

Profesionální webkameru Trust IRIS lze rozšířit o externí stolní mikrofon s všesměrovou charakteristikou a funkcí potlačení šumu. Mikrofon je vhodný pro umístění doprostřed konferenčního stolu s více účastníky hovoru. V případě potřeby jej lze ztlumit stisknutím jediného tlačítka v jeho prostředku. S kamerou IRIS se propojuje micro-USB kabelem, kterým se zároveň i napájí.

Na českém a slovenském trhu bude dostupný v obchodě Alza.cz za 3 299 Kč / 19,99 €.

Druhým rozšiřujícím příslušenstvím je uchycovací systém pro zavěšení kamery IRIS pod televizor. Ten lze přimontovat do závěsného VESA rozhraní, které je na zadní straně televizorů napříč značkami.

Na českém a slovenském trhu bude dostupný v obchodě Alza.cz za 1 699 Kč / 69,99 €.

Na českém a slovenském trhu se profesionální webkamera Trust IRIS prodává na Alza.cz za 20 599 Kč/ 799 Euro.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: