26. března 2010
Kategorie: Byznys, Investice, Zajímavosti

Televizní reality show s investory konečně i v Česku!

Nejvyšší metou pro soutěžící, kterých bude v každém dílu přibližně 7 až 8, je získání investice na svůj nápad od jednoho z „Draků“. Jednou z point pořadu je to, že všech pět „Draků“ investuje skutečně své vlastní peníze, vše je tedy realita.

Složení „Draků“ je po celých 13 dílů neměnné a v této roli se představí Dana Bérová, Marta Nováková, Ondřej Bartoš, Ivan Pilný a Tomio Okamura. Moderátorem pořadu je Jan Pokorný. Na pořadu pracuje víc než 40 lidí a jde tak o jeden z nejrozsáhlejší projektů České televize.

Do české verze pořadu se přihlásilo asi 800 soutěžících, ale před kamery se jich nakonec po velkém výběru dostane jen přibližně 130. Čeští diváci se tak mohou těšit na nápady ze všech oblastí lidské činnosti jako je třeba originální sběrač psích exkrementů nebo ideální podprsenka.

Pořad se bude vysílat ze záznamu, takže již v tuto chvíli je možné prozradit, že „Draci“ zatím proinvestovali kolem 5 milionů korun, zbývá totiž ještě dotočit posledních několik dílů z celkových třinácti.

Den D je formát, který se s velkým úspěchem vysílal v Japonsku od roku 2001 do roku 2004 pod názvem Money no Tora. V lednu 2005 formát pod názvem Dragon´s Den poprvé odvysílala i britská televizní stanice BBC. Dnes má anglický Dragon´s Den díky svému úspěchu za sebou šest řad. Kromě Británie byl tento pořad s úspěchem odvysílán v mnoha zemí na celém světě od Kanady až po Nový Zéland.

Kdo jsou Draci české verze?

Ivan Pilný

Jeden z nejúspěšnějších českých manažerů. Po roce 1989 stál jako generální ředitel v čele české pobočky Microsoftu a byl předsedou představenstva Českého Telecomu, kam zavedl neotřelé metody budování týmu. V současnosti dělá jen co ho baví a své peníze chce investovat do zajímavých projektů mimo informační technologie.

Dana Bérová

Bývalá ministryně informatiky. Má zkušenosti jako specialistka v mediálních společnostech, spravovala rozsáhlý majetek Karla Schwarzenberga a je spolumajitelkou společnosti SANU BABU, která dováží zboží z Indie a Nepálu. V současnosti je ředitelkou pro rozvoj obchodu analytické firmy Gartner a soukromou investorkou.

Ondřej Bartoš

Kolem začínajících projektů se pohybuje přes 10 let. Svůj první milión vydělal při studiu. Byl u vzniku řady podnikatelských inkubátorů. Doposud prodal podíly zhruba dvou desítek firem ve střední Evropě. Je členem poroty Podnikatel roku a řídí vlastní venture kapitálovou společnost Credo Ventures, se kterou míří vysoko a daleko.

Marta Nováková

Její společnost U&SLUNO se specializuje na informační systémy pro maloobchody, velkoobchody a distribuční společnosti. Marta Nováková má díky tomu kontakty na řadu velkých řetězců. Miluje jízdu na kolečkových bruslích, jela in-line závod 24 hodin Le Mans. V současnosti hledá projekty, které by pro ni znamenaly novou výzvu v duchu hesla: Změna je život.

Tomio Okamura

Narodil se v Japonsku a ještě před pár lety prodával v tokijském kině popcorn a colu. Dnes jeho cestovní kancelář MIKI TRAVEL dováží do České republiky 100 tisíc turistů ročně. Je majitelem obchodu s japonskými potravinami a módou, pohybuje se také v gastronomii a službách, propaguje české pivo. Jako investor se umí pro věci nadchnout, stejně tak umí být tvrdý a nekompromisní.

Další informace naleznete na adrese www.ceskatelevize.cz/dend

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: