29. června 2023
Kategorie: Tipy a PR

Proč investovat do bytu v Praze? Hodnota nemovitostí dlouhodobě roste

Peníze se dají vložit do různých oblastí, ale právě investování do nemovitostí se jeví jako stále populárnější volba pro každého, kdo hledá dlouhodobou stabilitu s vidinou zajímavého zhodnocení. Na trhu s nemovitostmi pak hrají významnou roli byty v hlavním městě, které patří k vůbec nejzajímavějším investičním instrumentům. Pořízení vlastní bytové jednotky v Praze přitom přináší i mnoho dalších výhod. O jaké benefity se jedná a kde momentálně najdete atraktivní nabídku?

Hodnota nemovitostí roste

Ze statistik je naprosto zřejmé, že hodnota nemovitostí, a to včetně bytů, v průběhu času roste. Realitní trh je obvykle poměrně stabilní a navzdory občasným výkyvům se ceny historicky zvyšují. Pokud tedy investujete do bytu v pečlivě vybrané lokalitě, je velmi nepravděpodobné, že by váš kapitál utrpěl ztrátu. Naopak jej můžete velmi zajímavě zhodnotit.

Co se týče Prahy, jen v letech 2019-2021 se ceny bytů vyšplhaly v průměru o 19 %. Největší skok zaznamenaly menší bytové jednotky do 40 m2, ale z historického hlediska velký nárůst vykazují i středně velké a větší byty.

Mezi neperspektivnější pražské lokality momentálně patří Letňany, Kbely, Smíchov, Holešovice a Podolí. Chybu však rozhodně neuděláte ani v případě, že si pořídíte investiční byt na Žižkově. Právě zde jsou momentálně v prodeji bytové jednotky v rámci developerského projektu Byty Na Vackově.

Pasivní příjem z pronájmu

Jednou z hlavních výhod plynoucích z vlastnictví investičního bytu je možnost získání stabilního pasivního příjmu z pronájmu. Stačí najít spolehlivého nájemce, nastavit férovou nájemní sazbu – a pak jen sledovat, jak z pronájmu plyne pravidelný příjem. Tyto prostředky lze využít ke splácení hypotéky, k dalším investicím i na úplně jiné účely.

Diverzifikace portfolia

Investováním do nemovitosti rozumně diverzifikujete investiční portfolio. Rozmanitost je základním pilířem pro snížení rizika a maximalizaci výnosů. Zkušení investoři moc dobře vědí, že peníze uložené pouze v akciích, dluhopisech apod. nejsou tak dobře chráněny, jako když portfolio doplňuje investiční byt.

Ochrana proti inflaci

Hodnota nemovitostí má tendenci se zvyšovat v souladu s inflací. Investování do bytu se díky tomu jeví jako efektivní způsob, jak ochránit prostředky před znehodnocením. Zatímco se hodnota peněz snižuje, ceny bytů rostou, což investorům umožňuje zachovat či zvýšit kupní sílu.

Možnost vlastního bydlení

Kromě výše uvedených benefitů přináší investice do nemovitosti i praktickou výhodu pro osobní užití. Díky bytu v osobním vlastnictví budete mít jistotu a stabilitu vlastního bydlení. Nebudete se muset starat o peníze na nájemné, a navíc si můžete domácnost přizpůsobit podle svých potřeb, aniž by vám v tom někdo bránil.

Výhody investičních bytů již znáte – a pokud vám brání pouze nedostatek prostředků, mohlo by vás zajímat výhodné financování nového bytu na Praze 3 v nové etapě výše zmíněného projektu Byty Na Vackově.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: