04. listopadu 2021
Kategorie: Tipy a PR

Pracovní nabídky musíte sledovat pravidelně

Přemýšlíte o změně zaměstnání a pomalu na pracovních portálech začínáte vyhledávat zaměstnání svých snů? Hodně štěstí! Nabídek je stále dost, určitě najdete, co hledáte. Budete však muset být trpěliví.

Vyhledávat pracovní nabídky není úplně jednoduchý úkol. Na pracovních portálech jich najdete tolik, že je skutečně složité se v nich vyznat. A hlavně stále přibývají.

Přistupujte k hledání práce systematicky

Vyberte si jeden, nanejvýše dva pracovní portály. Sledovat jich deset opravdu nemá smysl, protože, jak jste si možná již všimli, nabídky se na nich opakují. Většina firem dá stejný inzerát rovnou na několik portálů a vy pak jen ztrácíte čas díváním se stále na ty stejné inzeráty.

Vybrané portály sledujte denně, udělejte si vždy čas třeba večer. Díky tomu se nebudete muset probírat tolika nabídkami. Množství, jež přibude za den, je zvládnutelné.

Zapněte si hlídacího psa

Některé portály s pracovními nabídkami nabízí funkci tzv. hlídacího psa. Nastavíte si e-mailové upozornění a kdykoliv, když se objeví nová nabídka odpovídající vašim kritériím, budete e-mailem upozornění. Díky tomu vám žádná zajímavá nabídka neunikne a budete moct být mezi prvními, kteří na ni reagují.

Chtějte mobilní verzi

Možná se vám nebude chtít každý večer usedat k počítači, praktické je, pokud má pracovní portál mobilní verzi či přímo mobilní aplikaci. Pak stačí vzít do ruky telefon třeba při sledování televize a prohlédnout si nově přidané nabídky.

Buďte trpěliví

Jakkoliv si můžete myslet, že právě není vhodná chvíle na hledání nového zaměstnání, určitě na nic nečekejte. Neztrácejte čas v zaměstnání, které vám nevyhovuje. Buďte trpěliví, sledujte inzeráty a mezitím si připravte dobrý životopis. Nezapomínejte, že byste nikdy neměli na všechny nabídky posílat ten stejný životopis. Vždy ho upravte, aby byl relevantní pozici, na niž se hlásíte.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: