28. října 2017
Kategorie: Tipy a PR

Jaké jsou výhody offshore společnosti?

Kdo chce podnikat, nemusí mít jenom firmu, která je založena u nás, v České republice. Poslední roky se dostávají do popředí takzvané offshore společnosti. Nejde o nic jiného, než firmy provozované v daňových rájích. Mají celkem velké množství výhod. O jaké se jedná? Podívejme se společně.

Velká anonymita

To je jeden z hlavních důvodů, proč lidé tuto možnost volí. Zatímco firmy v České republice nebo v Evropě mají jasně danou majetkovou strukturu, ty v daňových rájích dokážou mnoho věcí utajit. Ideální volba pro toho, kdo má zájem na co největší anonymitě a chce své podnikání utajit. Dané firmy mu k tomu skutečně velmi dobře pomohou.

Výběr je velký

Druhé pozitivum se týká celkového výběru offshore společností. Je třeba říci, že počet zemí je poměrně vysoký. Většina lidí zná hlavně offshore společnosti Seychely, které ale nejsou jedinou možnou volbou, kterou se lze vydat. Stejně tak přicházejí do popředí i další země, které jsou z celé řady důvodů výhodné a tedy i vyhledávané. Podíváme-li se na trojici z nich, tak sem rozhodně patří:

  • Belize
  • Panama
  • Anguilla

Založení není složité

Může se na první pohled zdát, že založení firmy na druhém konci světa bude komplikovanou cestou. Tak to rozhodně není. Dnes můžete využít společností, které to za vás zařídí. V praxi to znamená, že pouze objednáte založení své firmy a to bude na klíč realizováno. Následná offshore společnost vám bude předána a vašemu podnikání již nic nebude bránit. A to i s poslední výhodou, kterou zmíníme právě nyní.

Velmi nízké daně

Kdo vydělává hodně, toho jistě trápí, kolik v naší zemi musí odvést na daních. A právě zde je další výhoda daných společností. Daňové zatížení je zde opravdu minimální. Nemusí být žádné, nebo je řešeno menší paušální částkou. Jasná volba pro toho, kdo chce vydělávat hlavně pro sebe a nikoliv pro stát.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: