31. května 2021
Kategorie: Tipy a PR

Jak začít s investováním? Nakupte zlato

Chcete začít s investováním pro uchování hodnoty svého majetku, ale všechno vám přijde příliš složité? Existují investice, které jsou odolné proti inflaci a zároveň mohou přinést zhodnocení v budoucnu. Zároveň nejde o nic komplikovaného, protože stačí pouze nakoupit a je to. Konkrétně jde o investiční zlato. V jakých podobách ho můžete pořídit a proč jde o dobrou volbu hlavně pro dlouhodobé investování?

Výši investice si jednoduše přizpůsobíte

Mezi další poměrně jednoduché investice, u kterých jde v dnešní době cena nahoru, patří kromě zlata také nemovitosti. Jenže jejich obrovskou nevýhodou jsou skutečně vysoké pořizovací ceny v řádech miliónů korun. Pokud se hned nechcete pouštět do tak velkých investic, nemusíte. Investiční zlato si totiž nakoupíte za tak velkou částku, jakou máte zrovna k dispozici. To může být v řádu desetitisíců či statisíců. Bez problémů můžete také pravidelně přikupovat a doplňovat tak své portfolio.

Snadný nákup i prodej

V případě investičního zlata není potřeba řešit nic komplikovaného. Když si dáte pozor, aby se jednalo o ryzí zlato s potřebnými certifikáty, jistě nesáhnete vedle. Nakoupit tak můžete například v Obecním domě v Praze, kde se nachází specializovaná prodejna jednoho z největších českých prodejců zlata. Kromě toho si vyberete také na internetu na stránce www.zlate-mince.cz, kde uvedené aktuální ceny za zlato snadno porovnáte s tím, co nabízí jiní prodejci.

Odolnost proti inflaci a osvobození od DPH

Když se rozhodnete pro zlato, získáte investici, u které nezáleží na míře inflace dané měny. Zároveň je investiční zlato osvobozeno od DPH, což je dalším bonusem pro ještě větší ekonomickou zajímavost z pohledu investování ve středním či delším horizontu. Uložení majetku do zlata se doporučuje i před hrozícími krizemi.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: