20. února 2022
Kategorie: Tipy a PR

Jak si založit svoje s.r.o.? Vítejte na vzrušující cestě k vlastnímu podnikání

Rozhodli jste se využít svoje dovednosti a přetavit je ve fungující a výdělečné podnikání? Rozhodli jste se založit si společnost s ručením omezeným a těšíte se na nově nabytou nezávislost?

Vítejte ve světě podnikání

Vítejte ve vzrušujícím světě nezávislosti, kde jste svými vlastními pány. Otevírá se vám ohromný svět možností, ale také pořádné dřiny. Většina čtenářů tohoto článku se rozhodla pro založení společnosti s ručením omezeným, máme pravdu? Zajisté jste po pečlivém průzkumu zjistili, že tento typ podnikání je pro váš záměr tím nejvhodnějším.

Samozřejmě ani založení své firmy není bezpracný proces. Pokud se chcete věnovat pouze svému vysněnému povolání a nechcete se zaobírat spoustou zbytečností, určitě popřemýšlejte o kvalitním prostředníkovi, jejž vám s.r.o. zařídí. Věřte nám, že lze takhle ušetřit opravdu spoustu práce, starostí a zbytečného obíhání úřadů.

Zkuste se podívat například na internetové stránky companies.cz, kde snadno zjistíte, kolik zařizování lze takovým způsobem ušetřit. Věnujte se pouze tomu, co milujete, čímž je váš koníček ve formě podnikání. Zbytek nechte na někom jiném (samozřejmě myslíme kvalitní a ověřenou firmu). Stejně budete mít i tak práce více než dost, věřte nám.

Výhody s.r.o.

Oproti klasické živnosti disponuje podnikání s vlastním s.r.o. mnoha rozdílnostmi a výhodami. Začneme nejdříve zlehka a to tím, že jakožto právnická osoba a společnost vzbuzujete mnohem větší důvěryhodnost a působíte jako silnější zázemí pro vaše potenciální klienty. Nikdy nepodceňujte efekt psychologie ve vašem podnikání, ten totiž umí neuvěřitelné divy.

Obrovskou výhodou s.r.o. je ručení pouze majetkem firmy. Samozřejmě vám přejeme úspěch, ale člověk zkrátka nikdy neví. Kdyby se něco nezadařilo, nepřijdete o svůj osobní majetek, což je rozhodně ohromná výhoda. Dobrým benefitem pro začátek vašeho podnikání je také nulový odvod pojišťovnám, dokud nezačnete mít z vašeho podnikání odměnu (což někdy může trvat).

Když už jsme u těch odvodů, tak ty se v případě daní dají oproti klasickému podnikání velmi přívětivě snížit. Menší daňové zatížení je opravdový pomocník v cestě za finanční nezávislostí a rozvojem vaší společnosti. Seznam všech malých či velkých výhod by vydal na spousty stran textu, tudíž na konec zmíníme ještě možnost prodeje vaší firmy v budoucnosti (některé firmy získají časem ohromnou hodnotu).

Pracujte tvrdě, ale především chytře

Tuto poučku si zapamatujte. Člověk má život, zdraví i rodinu jen jednou, takže se nesnažte vše zvládnout čistě jen sami. Spolupracujte s vhodnými partnery a nechte administrativní a jiné úlohy v externích rukách. Začít můžete rovnou tím, že svěříte založení své nové společnosti někomu jinému. Můžete to brát jako trénink pro spousty důležitých budoucích spoluprací s dalšími osobami.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: