23. srpna 2022
Kategorie: Tipy a PR

Firma končí – a co teď s ní? Návod, jak snadno a rychle končit podnikání

V České republice každoročně zkrachují stovky firem a spousta dalších ukončí činnost z jiných důvodů. Některé majitele „eseróček“ podnikání přestane bavit, jiné se rozhodnou pro odchod do důchodu. Ale ať už je konec dobrovolný, nebo nucený, musí být posvěcen formálně. Jak na to?

Co se zadluženou firmou?

Proces, který vede k ukončení veškeré činnosti firmy, se nazývá likvidace. Spočívá v ukončení všech smluvních a obchodních vztahů, prodeji aktiv a vypořádání závazků i pohledávek. Po splnění zákonem stanovených podmínek je subjekt vymazán z obchodního rejstříku.

Zní to jednoduše, ale pro majitele zadlužené firmy je mnohdy likvidace vlastními silami takřka neřešitelným problémem. Roli může sehrát stres (např. z důvodu rizika trestní a majetkové odpovědnosti), neznalost právního prostředí, nedostatek času na náročné administrativní úkony a další faktory. V takové chvíli přichází vhod pomoc od někoho, pro koho je likvidace firem každodenní rutinou.

Komplexní služby v oblasti likvidace a odkupu firem nabízí odborníci z KonecPodnikaní.cz. Pokud jste se dostali do situace, kdy vás čeká zahájení insolvenčního řízení, můžete využít nabídku na odkup společnosti. Firma od vás legálně, rychle a diskrétně zadlužené s.r.o. odkoupí se všemi pohledávkami.

Chystáte se firmu prodat, protože už nechcete podnikat?

Likvidace s.r.o. pod taktovkou profesionálů vás může zajímat i v případě, kdy firmě nehrozí insolvence, ale zkrátka potřebujete bez průtahů a komplikací vyskočit z podnikatelského soukolí. Konec vaší podnikatelské činnosti bude možný pouze za podmínky, že vyřešíte majetkové poměry a projdete nezbytným administrativním kolečkem.

Ukončení podnikatelské činnosti je vždy z části individuální záležitost – s pomocí profesionálního likvidátora vše zvládnete za podstatně kratší dobu a bez rizika, že se něco nepovede.

Informace o tom, kolik stojí likvidace či převzetí společnosti a jak dlouho proces trvá, najdete na výše uvedených stránkách.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: