27. března 2022
Kategorie: Tipy a PR

Dva zásadní faktory, které musíte zohlednit, když se rozhodnete investovat do nemovitostí

Inflace nabírá na obrátkách a o konvenčním spoření snad ani nemá smysl uvažovat. Na pořadu dnešní doby jsou rozumné investice – a nabízí se jich poměrně široké spektrum. Kromě velmi moderních nástrojů, jako jsou například kryptoměny a nyní i fenomén NFT, jsou v popředí zájmu nemovitosti. Na základě jakých faktorů najdete i navzdory omezené nabídce tu ideální?

Lokalita

Odborníci z řad investičních makléřů se shodují, že zdaleka nejdůležitějším kritériem výběru investiční nemovitosti je lokalita. A není jediný důvod tomu nevěřit. Místo, kde se daná nemovitost nachází, je konstantou, kterou není možné v budoucnu změnit. Ale proč jsou mezi jednotlivými městy jakožto i městskými částmi tak markantní rozdíly? Atraktivita oblasti má zásadní vliv na obsazenost, výši nájmu i rychlost a náročnost pozdějšího prodeje.

Zároveň platí, že hodnota nemovitosti na lukrativních adresách roste mnohem rychleji než u nemovitostí někde na periferii či na odlehlejší vesnici. Jako příklad lze uvést tyto investiční byty na Praze 3, které byly téměř všechny rezervovány ještě před kolaudací. Nabídka těchto bytů je téměř beznadějně vyprodaná, zbývá několik posledních bytových jednotek.

Dispozice

Většinu lidí brzdí při výběru nového bydlení omezený rozpočet, ale také další důvody – například fakt, že si pronájem hledají jen na několik dní v týdnu či zkrátka skutečnost, že žijí single nebo nemají více než jedno dítě. Největší zájem je proto o menší byty, obvykle 1+1, 2+1 a 2+kk, u větších bytů může být problém s hledáním nájemníka. Ovšem když se vám ho najít podaří, s velkou pravděpodobností ve vašem pronájmu setrvá delší dobu.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: