04. února 2022
Kategorie: Finance

3 tipy na zajištění dlouhodobého pasivního příjmu

Rádi byste si ke svému hlavnímu příjmu ze zaměstnání vytvořili ještě další doplňující přísun peněz, který by zlepšil vaši finanční situaci? Ačkoliv pasivní příjmy vyžadují především z počátku velkou míru úsilí a vynaložené energie rozhodně není nemožné jich dosahovat. V následujícím článku se zaměříme na několik 3 druhy pasivních příjmů, které by pro vás mohly přinést všechny požadované benefity.

Bez práce nejsou koláče

Hned na úvod je nezbytné konstatovat, že staré známé přísloví se v tomto případě rozhodně nemýlí. Pokud čekáte, že pasivní příjem bude možné vybudovat bez počáteční časové či finanční investice, bohužel vás musíme zklamat. Abyste dokázali vytvořit dlouhodobě fungující systém, který vám bude generovat zajímavé zisky, musíte být ochotní vynaložit minimálně v začátcích značené úsilí. Ve své podstatě je tedy označení jakéhokoliv příjmu jako „pasivního“ poněkud zavádějící a referuje spíše o delším časovém horizontu.

Investice na finančních trzích

Velmi oblíbenou formou pasivního příjmu je realizace investic na finančních trzích. Pokud máte dostatečný kapitál a výjimečné know-how, může pro vás být tato cesta lukrativní volbou. Výhodou je, že vaše prostředky se mohou znásobovat velmi rychlým tempem. Logickým problémem je však naopak velmi vysoká míra rizika. Navíc je samozřejmě nutné se v problematice velmi dobře orientovat a člověk bez znalostí trhu má téměř nulovou šanci dlouhodobě generovat z tohoto druhu investování zisky.

Nemovitosti

Cena nemovitostí se v poslední době dere stále výše. Pokud máte dostatečné množství volných finančních prostředků, určitě byste měli zapřemýšlet nad možností koupi domu, bytu nebo pozemku. Obecně platí, že nemovitosti si drží svoji cenu poměrně dobře a mohou vám samozřejmě přinášet také zajímavé zisky generované nájemným. Opět však platí, že je nutné nákup vhodné nemovitosti velmi dobře zvážit a v ideálním případě konzultovat s povolaným odborníkem.

Vlastní autonomně fungující byznys

Pokud jste ještě odvážnější, zkuste zapřemýšlet nad rozvinutím vlastního byznysu. Že se nejedná o pasivní příjem? V začátcích určitě ne, ale postupem času můžete ve svém podniku na vedoucí pozice dosazovat manažery a výkonné pracovníky, kteří budou schopni vaši pozici nahrazovat. Po určité době se tak můžete dostat to situace, že vaše firma bude defacto samostatnou jednotkou nezávislou na vašich rozhodnutích s generováním slušných zisků.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: