30. května 2024
Kategorie: Tipy a PR

DHL a Eaton otevírají v Pohořelicích uhlíkově neutrální distribuční centrum

Společnost DHL Supply Chain v úzké spolupráci s Eatonem a CTP dokázala transformovat distribuční centrum v CTParku Pohořelice na uhlíkově neutrální provoz. Tento krok představuje významný milník v jejich snahách o dosažení udržitelnosti a snižování emisí CO2.

Moderní technologie pro dosažení uhlíkové neutrality

Klíčovým prvkem transformace se stalo nahrazení plynového vytápění systémem tepelných čerpadel. Díky tomuto inovativnímu řešení se podařilo dosáhnout nulových emisí CO2 z lokálního vytápění. Dalšími důležitými kroky v cestě k uhlíkové neutralitě byly:

  • Snížení spotřeby energie o 35 % v roce 2023 oproti roku 2019, a to i díky investicím do moderních technologií, jako jsou LED osvětlení a energeticky efektivní manipulační technika.
  • Implementace lithium-iontových akumulátorů v nově pořízených manipulačních vozících.
  • Zvažování instalace fotovoltaických panelů pro pokrytí části spotřeby energie.

Spolupráce klíčem k úspěchu

Transformace distribučního centra v Pohořelice na uhlíkově neutrální provoz by nebyla možná bez úzké spolupráce všech zúčastněných stran. Jan Karban, ředitel operací DHL Supply Chain pro region Morava, zdůrazňuje: „Jsme nadšeni, že se nám v Pohořelicích podařilo dosáhnout tohoto ambiciózního cíle v úzké spolupráci s naším klientem a majitelem areálu.

Lubomír Tomiška, ředitel Evropského Inovačního Centra společnosti Eaton, doplňuje: „Udržitelnost je pro Eaton klíčová a jsme hrdí na to, že můžeme sdílet tento milník s DHL Supply Chain. Naše úzká spolupráce přispívá k dekarbonizaci provozu a zároveň snižuje emise a náklady.“

Lubomír Tomiška

Příklad pro další sklady

Distribuční centrum v Pohořelice slouží jako vzor pro další sklady DHL Supply Chain v Česku. Do konce roku 2025 se společnost chystá dosáhnout uhlíkové neutrality u všech svých skladů v zemi.

Michal Dospěl, Regional Construction Director CTP Česká republika, shrnuje: „V CTP dlouhodobě dbáme na udržitelnost napříč našimi projekty. Využili jsme naše zkušenosti a připravili jsme komplexní plán k dosažení uhlíkové neutrality distribučního centra v Pohořelicích. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí této transformace.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: