12. ledna 2022
Kategorie: Tipy a PR

5 přesvědčivých důvodů, proč je WordPress nejlepší platformou pro vaše stránky

Výběr platformy je první a současně i důležité rozhodnutí, které vás čeká předtím, než se pustíte do tvorby webových stránek. Systémy pro správu obsahu (CMS) mají k dispozici pestrou škálu nástrojů a různé možnosti přizpůsobení. V následujících řádcích vám prozradíme, proč vložit důvěru právě do WordPressu.

Sázkou na jistotu téměř za všech okolností je WordPress. Bezplatný systém s otevřeným zdrojovým kódem je dokonalým rámcem pro vytvoření jakékoliv webové stránky – od jednoduchého blogu až po prosperující internetový obchod. Snadno se používá, navíc je dostatečně výkonný a flexibilní, a tím pádem si mnohé věci přizpůsobíte svým požadavkům a potřebám. Ještě potřebujete pro WordPress hosting, na kterém vám webová stránka jako taková poběží.

1. WordPress je zdarma a má otevřený zdrojový kód

První předností WordPressu je, že jádro platformy je naprosto zdarma. Znamená to tedy, že si systém nainstalujete, aniž byste za něj platili. Pokud chcete využívat pokročilé funkce, jako jsou plug-iny a další nástroje, můžete si vybrat ze spousty bezplatných i placených možností.

WordPress má otevřený zdrojový kód, což s sebou přináší i jedinečné výhody. Platforma se často aktualizuje, snadno se přizpůsobuje a je rozsáhle testovaná. Existuje obrovská komunita, která nabízí podporu. Jinými slovy, když si pro svou webovou stránku vyberete WordPress, využijete flexibilní a časem prověřené řešení, které nezatíží váš rozpočet.

2. WordPress je vhodný pro začátečníky

Pro začátečníky je WordPress jako stvořený, protože je v českém jazyce, všechny funkce jsou perfektně a srozumitelně popsané, navíc nepotřebujete k vytvoření jednoduché stránky zkušenosti s kódováním. Ovládací panel je intuitivní. Sami si upravíte nastavení i nainstalujete témata a plug-iny.

I když nejste začátečník, nenechte se odradit zdánlivou jednoduchostí WordPressu, neboť je i nesmírně výkonný. Prvně vás čeká registrace domény, objednání hostingu, a pak instalace systému. Poté se pustíte do tvorby webových stránek.

3. Motivy a plug-iny poskytují flexibilitu

Jádro WordPressu nabízí celou řadu klíčových funkcí, nicméně spousta webů vyžaduje i další funkce. Právě v takový okamžik na scénu přichází témata (motivy) a plug-iny. Jedná se totiž o nástroje, s nimiž snadno přizpůsobíte design a funkčnost webové stránky.

WordPress se od jiných platforem liší v tom, že vzhled webových stránek je skutečně omezen pouze vaší představivostí.

4. Bezpečnostní funkce

Ať už provozujete osobní blog, velké firemní stránky, nebo elektronický obchod, měli byste se zajímat také o bezpečnost. WordPress bezpečný je, přičemž chrání informace i obsah. Pravidelně se vydávají aktualizace zabezpečení, které řeší nejnovější problémy.

Pokud vám to nestačí, stáhnete si nějaký bezpečnostní plug-in, jako je například Wordfence Security, který je zcela zdarma.

5. Optimalizace

V případě, že chcete, aby vyhledávače našly váš obsah a porozuměly mu, je nezbytné zaměřit se na SEO. I k těmto účelům existují různé plug-iny a nejvíce využívaný k tomuto účelu je Yoast SEO. Vyladíte tak dokonale své webové stránky a vyhledávače jako Google a Seznam vás bez problémů najdou a zobrazí vaši webovou stránku v relevantních výsledcích vyhledávání.

Pokud se nechcete zabývat ruční instalací systému, nemusíte, protože existují i služby, kdy vám je webhosting dodán přímo s WordPressem. Například u společnosti Váš hosting nemusíte vůbec řešit instalaci WordPressu, protože při objednání domény s hostingem dostanete automaticky do e-mailu i přihlašovací údaje do administrace WordPressu.

Ještě na závěr je dobré zmínit, jak je na tom webhosting vs. VPS (virtuální server). Webhosting je levnější, nicméně pro velký projekt je lepší si připlatit za VPS, protože je výkonnější a rychlejší.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: