26. února 2021
Kategorie: Tipy a PR

Intralogistika iGo od STILL aneb automatizované vozíky v praxi

Domníváte se, že automatizované sklady jsou hudbou vzdálené budoucnosti? Nikoliv. Dnes už není problém pořídit si shuttle systém a k tomu automatizované vozíky, které palety samy naskladní nebo vyskladní. V ČR je možné objednat například řešení s vozíky STILL.

Automatizace se rozmáhá v čím dál větším měřítku a lidé o tom častokrát ani neví. Jde o obrovskou změnu, velký zásah, který sice na první pohled vypadá složitě a draze, ve finále však ušetří spoustu peněz.

O bezpečnost se nebojte, systémy jsou vyladěné

Automatizované vozíky firmě přinesou především rychlost. Logistika častokrát zbytečně zdržuje proces vydání zboží, vozík si přitom poradí i s úzkými uličkami nebo vysokou výškou. Naskladňování a vyskladňování v takových prostorech vyžaduje velkou koncentraci ze strany pracovníka, automatizované řešení je rychlejší. Bezpečnost je přitom samozřejmostí.

Zprovoznění automatizovaných vozíků předchází dlouhodobá analýza a plánování, aby se všechny procesy nastavily tak, jak mají být. Pokud jezdí ve skladu více vozíků, komunikují mezi sebou. Jsou vybaveny laserovým skenerem pro navigaci, dokáží skenovat celkový prostor kolem sebe (360 °), takže zranění člověka opravdu nehrozí. Vozíky mají nouzové vypínací tlačítko, jinak se ovládají přes displej (může být dotykový). V případě potřeby je možné zapnout i manuální ovládání.

Dokonalé řešení také do úzkých uliček

Automatizovaná intralogistika významně zrychlí práci a v mnohých prostorách ji také patřičně usnadní. Manipulace v úzkých uličkách není zrovna snadná, vozík sám ji zvládne na výbornou. Některé modely mají výšku zdvihu až 18 m, přitom se vejdou do velmi úzké uličky. Řešení je třeba navrhnout vždy na míru, vybrat vhodné vozíky a software. Nechte si poradit, ať se v džungli Průmyslu 4.0 neztratíte a nezaspíte. Byla by to velká škoda, přišli byste o konkurenční výhodu.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: