06. ledna 2020
Kategorie: Investice, Zajímavosti

Začínáte s investováním? Tyto společnosti představují poměrně jistý výdělek

Zvažujete investování? Mnoho lidí, kteří mají stabilní příjem, ze kterého jim trochu přebývá, zvažují, jak nechat své peníze pracovat, aby jim přinášely pasivní příjem. Investování rozhodně není špatný nápad, bohužel řada Čechů netuší, jak na to.

Mnozí lidé se spíše hrnou do podnikání a investování se obávají, vědí totiž, že i když jsou skvělými podnikateli, nemusí být až tak dobrými investory. Pokud patříte k lidem, kteří by se rádi se světem investicí seznámili pomalu a opatrně, nemusíte hned po hlavě skákat do nákupu nemovitostí. Můžete se pomalu porozhlédnout třeba po světe akcií a vybrat si takové investice, se kterými v podstatě nelze šlápnout vedle.

Investujte chytře

Aktuálně je možné investovat do mnoha akcií mnoha firem na trhu. Jak si ale vybrat takové akcie, kde budou vaše peníze „v bezpečí“? Pravdou je, že vždycky existuje riziko, že o své peníze přijdete, ale dá se hodně eliminovat, pokud víte, kam investovat.

Znáte britský finanční byznys S&U? Jedná se o podnik, jehož motorem jsou například půjčky na ojetá auta nebo třeba na přestavby nemovitostí a podobně. Jde o velice stabilní společnost, což ostatně dokazují i dosažené zisky a výsledky společnosti. Pokud tedy s investicemi začínáte, není špatným krokem začít zde. Koupit si můžete akcie už za pár stovek korun, což vám umožní se ve světě akcií trochu zorientovat doslova zadarmo.

Elektřina má budoucnost

Pokud ale chcete investovat do něčeho známějšího, investujte do akcií společnosti ČEZ. Určitě jste slyšeli o tom, že se bude elektřina neustále zdražovat. S největší pravděpodobností je to pravda, protože elektřinu prostě potřebujeme a budeme potřebovat úplně všichni. Ceny tedy mohou růst a stejně ji všichni budou stále platit. Společnost ČEZ tak očekává skutečné zvýšení zisků a růst dividendy. Aktuálně činí dividendový výnos zhruba čtyři a půl procenta, akcie se opět dají pořídit za pár set korun.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: