30. ledna 2024
Kategorie: Tipy a PR

Úspěšný rok pro Fond NEMO: Vynikající výsledky a růst počtu investorů

V průběhu roku 2023 se realitní fond NEMO vyprofiloval jako jeden z lídrů na poli retailových nemovitostních fondů v České republice, když dosáhl zajímavého zhodnocení ve výši 7,21 %. Tento úspěch umožnil fondu překročit celkový výnos 30 % od svého vzniku v polovině roku 2019. Zároveň fond zaznamenal významný nárůst zájmu nových investorů, jejichž počet se zvýšil o 50 % na více než 8 600 osob.

Strategie zaměřená na prémiové kancelářské prostory

Klíčem k úspěchu fondu NEMO je jeho strategické rozhodnutí investovat do vysoce kvalitních kancelářských prostor v atraktivních lokalitách hlavního města Prahy. Mezi perly jeho portfolia patří objekty jako Corso Karlín a Apeiron, které jsou velmi žádané mezi renomovanými českými i mezinárodními firmami. Díky dlouhodobému nedostatku kvalitních kancelářských a obchodních ploch v Praze se fondu daří zvyšovat nájemné v souladu s inflací a udržovat vysokou míru obsazenosti dosahující 97,7 %.

Atraktivní nemovitosti lákající nové nájemce

Fond NEMO se neustále snaží přilákat do svých nemovitostí nové a bonitní nájemce. Příkladem může být spolupráce s výrobcem designového nábytku Alax v budově Corso Karlín nebo rozšíření pobočky Fitness Clinic a společnosti Stock Plzeň – Božkov v objektu na Pekařské ulici. Portfolio fondu tak momentálně zahrnuje šest desítek kvalitních nájemců.

Nová příležitost pro investory

Fond NEMO se rovněž chystá nabídnout svým investorům novou možnost využití investic v rámci penzijního spoření. Díky spolupráci s obchodníkem s cennými papíry Colosseum bude NEMO zařazen do nabídky dlouhodobých investičních produktů (DIP), což je daňově výhodný nástroj pro přípravu na důchod. Investoři tak budou moci získat daňové úlevy až do výše 48 tisíc korun ročně.

Dlouhodobá perspektiva a udržitelný výnos

Fond NEMO je zaměřen na investice do komerčních nemovitostí na území České republiky s vysokým a dlouhodobě udržitelným potenciálem nájemného. Nabízí investorům stabilní a atraktivní zhodnocení jejich vkladů díky pečlivému výběru projektů s kvalitními nájemci a dlouhodobými nájemními smlouvami. S výnosem přesahujícím 30 % od založení a s orientací na střednědobý investiční horizont (5 let) se fond NEMO jeví jako pevný pilíř pro ty, kteří hledají spolehlivé investiční příležitosti ve světě nemovitostí.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: