03. března 2010
Kategorie: Technologie

Šéfové bezpečnosti se opět sešli na konferenci

Přes 200 manažerů informačních technologií (IT) se sešlo 27. února v pražském hotelu Diplomat již na 17. ročníku tradiční konference Security. Pořádá ji konzultantská bezpečnostní firma AEC vlastněná společností Cleverlance Enterprise Solutions.

První část programu patřila nezávislým prezentacím, zejména analýzám současného stavu a aktuálním trendům v oblasti bezpečnosti ICT, prognózám do budoucnosti, ale také řízení informatiky z pohledu právní legislativy. O moderní veřejné správě, chystaných změnách v zákonech a povinnostech a právech státu informoval posluchače Michal Rada, poradce předsedy Poslanecké sněmovny, vedoucí Iniciativy informatika pro občany a předseda Komise pro informatiku a veřejnou správu.

Z ostatních přednášek si pozornost zasloužily výstupy Jana Kachlíka, Senior Security Specialisty ISgroup, na téma Jaká bezpečnostní rizika nás čekají v roce 2010, a Petra Nádeníčka a Daniela Kefera z pořádající AEC na témata Uživatel jako zdroj rizik a přístupy k jejich zvládání a Metody boje proti moderní kriminalitě.

Odpolední program nabídnul prezentace konkrétních řešení od různých dodavatelů produktů i služeb a návštěvníci konference se tak mohli seznámit například s novými podobami malwaru (F-Secure), řešením Digitálního ID (Askon), dozvěděli se o Oracle Identity Managementu, novém portfoliu společnosti Eset nebo ochraně internetových domén (CZ.NIC).

Autor: Roman Smělý

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: