04. června 2021
Kategorie: Tipy a PR

Proč je SEO marketing tak často využívaný

Jedním z klíčů k úspěchu jakékoliv firmy je správně zvolená marketingová strategie. Právě ona nám totiž pomůže udržet si stávající zákazníky, a zároveň lákat stále nové. A čím více jich budeme mít, tím vyšší bude náš zisk. To je koneckonců konečný cíl a důvod existence každé firmy.

Ovšem jakou strategii zvolit? Je jasné, že každá firma je jiná, a pro každou se tedy bude hodit něco jiného. Ačkoliv například je mezi lidmi zdaleka nejznámější klasická reklama, především pak ta televizní, rozhodně to není jediný možný způsob, jak dostat své jméno nebo výrobek mezi lidi.

Jednou z často používaných metod je i optimalizace internetových stránek dané firmy pro vyhledávače, známá také pod svou anglickou zkratkou SEO. Jednoduše řečeno, jedná se o úpravu webu takovým způsobem, aby se po zadání určitého slova či fráze do některého z internetových vyhledávačů objevil její odkaz v seznamu výsledků na jednom z prvních míst.

Proč se ale tento SEO marketing tak často používá? Souvisí to se stále větším rozmachem internetu. Dnes k němu má přístup prakticky každý, díky nízké ceně starších modelů tabletů či chytrých mobilních telefonů a volné wi-fi, kterou najdeme na mnoha veřejných místech.

Důsledkem tohoto trendu je, že informace dnes hledáme především na síti. Pokud chceme najít například nejbližší lékárnu, nebudeme koukat do telefonního seznamu, nýbrž svůj dotaz zadáme do některého internetového vyhledávače.

To také znamená, že čím více lidí tento vyhledávač používá, tím je i optimalizace webů účinnější. Jejím cílem je totiž zvýšit návštěvnost dané internetové stránky. Čím více návštěvníků totiž budeme mít, tím vyšší zisk nám poplyne, zvláště pokud provozujeme zároveň obchod přes internet. Každý z nich je totiž zároveň potenciálním zákazníkem, a čím více jich je, tím vyšší je pravděpodobnost, že si některý z nich něco koupí.

Je tedy pochopitelné, že se jedná o poměrně rozšířenou a často používanou metodu. A zdá se, že se to v dohledné době nezmění.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: