28. dubna 2018
Kategorie: Tipy a PR

Od účetního programu až po manažerský informační systém: Jaké řešení potřebujete vy?

Říká se, že bez podnikového informačního systému se firma nemůže probojovat mezi elitu ve svém oboru. Jenomže to platí i obráceně. Kvůli nevhodně zvolenému řešení může firma přijít o spoustu peněz. Jak se však zorientovat na trhu, který je přesycen produkty všeho druhu? Nejdříve si udělejte jasno v tom, jaké řešení potřebujete. Možná nakonec dojdete k závěru, že si vystačíte s pokročilejším účetním systémem. Anebo se rozhodnete pro robustní ERP s manažerskými funkcemi.

Pořídit si ERP není jen tak. Jde o významný krok, který by se měl předem důkladně promyslet. Ekonomické systémy nabízí široké spektrum funkcí, liší se náročností implementace a v neposlední řadě také cenou. Má-li ERP vašemu byznysu prospět, musíte zvolit produkt odpovídající potřebám vaší firmy. Nedělejte zbytečné kompromisy, později by vás mohly hodně bolet.

Diagram podnikových procesů

Nevýhody ERP „na míru“

Měli byste si nechat podnikový informační systém naprogramovat na míru svým potřebám? Takové řešení se sice na první pohled jeví jako ideální, ale praxe je poněkud jiná. Vývoj obyčejné aplikace pro vedení účetnictví by vás stál mnohonásobně více než hotový a léty prověřený účetní systém. Za špičkové ERP s manažerskými funkcemi pak zaplatíte stovky tisíc až miliony korun. Navíc vám nikdo negarantuje, že se v průběhu používání objeví nečekané problémy.

Modulové řešení je dobrou volbou pro většinu firem

Za určitých okolností může být lepší podnikový systém na míru, ale pro většinu OSVČ, menších, středně velkých i větších firem je plně dostačující (a ekonomicky výhodnější) modulově řešený podnikový informační systém.

Ale po jakém konkrétním řešení sáhnout? S tím vám poradí produktový specialista vybrané společnosti. Podstatné je, aby ERP odpovídalo potřebám vaší firmy a průběžně s vámi rostlo – od účetní aplikace až po sofistikovaný manažerský informační systém.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: