05. srpna 2022
Kategorie: Tipy a PR

Kryptoměnová peněženka – ochrana Vašich investic v kryptoměnách

Kryptoměny jsou oblíbenou investicí, která se stala velmi populární zejména v reakci na finanční krizi v roce 2008. Investice do kryptoměn je mnoha investory vnímána jako záruka rychlého zhodnocení vložených financí. Zdaleka ne všichni drobní investoři jsou si nicméně vědomi rizik, která se s obchodováním s kryptoměnami pojí. Mezi významná a často podceňovaná rizika patří hackerský útok, či krach společnosti, která obchodování zprostředkovává.

Existuje několik typů hackerských útoků, které mohou znamenat ztrátu vámi vložených prostředků. Známý je například tzv. 51% útok, kdy se hacker zmocní nadpoloviční většiny hash rate, což mu umožňuje upravit blockchain tak, aby transakce přesměroval na anonymní adresu.

To ale není jediné riziko, na které můžete při obchodování s kryptoměnami narazit. Zkrachovat totiž může i společnost (web), kde kryptoměnu držíte. Pokud nemáte soukromý klíč (a to obvykle nemáte) nebudete moci posílat kryptoměny a všechny vaše aktiva půjdou na splacení dluhů společnosti vůči investorům. Nedávným příkladem je krach společnosti Celsius Network, která oznámila, že její klienti nemají nárok na přístup ke svým kryptoměnovým účtům, neboť se vzdali svých práv s nimi disponovat ve chvíli jejich vložení na platformu.

Existují ale efektivní řešení, která mohou vaše investice spolehlivě ochránit.

Způsob ochrany kryptoměn

Jakmile jste se rozhodli vstoupit do světa kryptoměn je vhodným bezpečnostním opatřením pořízení kryptoměnové peněženky, které se dále dělí na mobilní a hardwarové. Na rozdíl od klasické peněženky v ní nemáte uloženy fyzické peníze, ale máte k dispozici soukromý klíč k vaší kryptoměně. Máte-li soukromý klíč, jsou Vaše prostředky v bezpečí.

Mezi prověřené a oceňované patří například hardwarová kryptoměnová peněženka Mitilena, jejíž významnou přidanou hodnotou jsou ojedinělé bezpečnostní prvky.

Mitilena nabízí například možnost generovat adresu peněženky a privátní klíč (heslo), což znamená anonymitu a odolnost vůči ztrátě aktiv. Jedná se tak o účinnou ochranu, jak před hackery, tak před potenciálním krachem webu, na kterém s kryptoměnami obchodujete.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: